Image default
 
 

Pellegrini chce nadalej rozvíjať severoatlantické spojenectvo

Pellegrini chce nadalej rozvíjať severoatlantické spojenectvo
Pellegrini chce nadalej rozvíjať severoatlantické spojenectvo

Na Hodnotiacej konferencii zahraničnej a európskej politiky sa súčasný premiér vyjadril, že hlavnou úlohou je chrániť Európsku úniu a strategické smerovanie Slovenskej republiky. Pellegrini predovšetkým na konferencii hovoril o posilňovaní spojenectiev, partnerstvo a jednotlivých vzťahov. Podľa Pellegríniho je povinnosťou chrániť stratégie Slovenskej republiky. Tak isto Pellegrini poukázal na svoje prozápadné hodnoty a poukázal, že je potrebné rozvíjať severoatlantické spojenectvá.

 
 

„Je našou povinnosťou chrániť strategické smerovanie našej krajiny, chrániť projekt EÚ a rozvíjať severoatlantické spojenectvo práve teraz, keď sme obklopenými rôznymi výzvami zvnútra ako aj zvonka EÚ,“

Pellegrini na konferencii tak isto zdôraznil potreby významnejšieho multilateralizmu. Práve, preto je v súčasnosti slovenská diplomacia mimoriadne aktívna. Ide predovšetkým o zlepšenie Slovenských vzťahov s organizáciami OSN, OBSE alebo aj OECD.

Pellegrini chce nadalej rozvíjať severoatlantické spojenectvo

„Paradoxne sa však hlas EÚ z globálnej politiky vytráca. To treba zmeniť. Únia musí zohrávať globálnu úlohu nielen v ekonomike, ale aj v zahraničnej politike, hovorí Pellegrini o zahraničnej politike.

„Pre Slovensko je kľúčové, aby nová agenda únie reflektovala tradičné priority aj nové výzvy, aby posilnila sociálnu a ekonomickú konvergenciu ako, aj vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť. To je možno ten kompromis, ktorý som ja pre seba aj svoju vládu prijal,“

Pellegrini a extrémizmus
   

Práve, aj tento odkaz poukazuje na jasnú dominanciu, kde sa bude Slovensko opierať nasledujúce roky. Aj samotný Pellegrini tak priznáva, že je potrebné chrániť a rozvíjať severoatlantické spojenectvo. Pellegrini tak jasne na konferencii poukazuje na západné smerovanie Slovenskej republiky. Na konferencii sa tak isto Pellegrini dotkol otázky nárastu extrémizmu v jednotlivých európskych krajinách.

Pellegrini predovšetkým kritizoval samotných politikov. Podľa premiéra sa politici boja formovať verejnú mienku a prispôsobujú sa jej. Pellegrini, ako príklad uviedol jednotlivé skúsenosti z rezortu diplomacie pri dokumentoch. Poukázal na fakt, že jednotlivé dokumenty skutočne hovoria o niečom inom, ako naznačuje verejná mienka.

zdroj: https://www.infovojna.sk/article/pellegrini-nasou-povinnostou-je-chranit-eu-a-strategicke-smerovanie-slovenska

 

Súvisiace články

„Esá“ Liberálnej Strany SAS neustále prekvapujú

Andrej

Schmögnerová:Tvrdý odkaz národným silám “Chvalabohu, že sa nespojili”

Andrej

Harabin o rizikách organizovanej ilegálnej migrácie…video

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..