Slovensko

Pellegrini pochválil prezidentku Čaputovú. Páči sa mu na nej toto!

Pellegrini pochválil prezidentku Čaputovú. Páči sa mu na nej toto! Súčasný premiér Peter Pellegrini povedie kandidátku SMERU-SD do parlamentných volieb 2020. Pellegrini...

Napísal Andrej · >
Pellegrini pochválil prezidentku Čaputovú. Páči sa mu na nej toto! 1

Pellegrini pochválil prezidentku Čaputovú. Páči sa mu na nej toto!

Súčasný premiér Peter Pellegrini povedie kandidátku SMERU-SD do parlamentných volieb 2020. Pellegrini vystriedal na poste premiéra Roberta Fica. V rozhovore pre TASR hovoril o sebe, ale tak isto aj o súčasnej hlave štátu a historicky prvej prezidentke Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej. Pellegrini tak zbilancoval rok 2019.

Pellegrini pochválil prezidentku Čaputovú. Páči sa mu na nej toto!

V novoročnom príhovore ste rok 2018 označili za rok v znamení „skúšky demokratickej vyspelosti“. Poukázali ste pri tom na polarizáciu spoločnosti a zároveň na potrebu spoločne čeliť výzvam, s ktorými je Slovensko konfrontované. Ako by ste, aj z tohto pohľadu, charakterizovali tento rok?

Pri svojom nástupe do funkcie som si vytýčil naplnenie troch základných priorít. Vyšetrenie vraždy dvoch mladých ľudí, napravenie pošramoteného renomé SR po vražde a stabilizáciu vnútropolitickej scény.

 
 

Treba zdôrazniť, že vražda dvoch mladých ľudí je vyšetrená a čoskoro vrahovia, ako aj potenciálny objednávateľ budú stáť pred spravodlivým súdom.

V súvislosti s napravením zahraničnopolitického renomé Slovenskej republiky som uskutočnil celý rad zahraničných návštev.

Mal som prijatia v Bielom dome, v Moskve, rokoval som s čínskym premiérom, a absolvoval som rokovania na úrovni EÚ, NATO, hovoril som na konci roka so Svätým otcom v Ríme a absolvoval stretnutie s generálnym tajomníkom OSN.

Po mojej iniciatíve došlo k personálnej obmene Policajného zboru pod vedením ministerky Sakovej (Smer-SD). Polícia slobodne koná v zmysle „padni, komu padni“.
Návrhmi vládnych zákonov som prispel k očiste súdov a prokuratúry, ktoré majú teraz mechanizmy na vysporiadanie sa s tými, ktorí vo funkcii zlyhali.

Ako hodnotíte s odstupom času výsledok prezidentských volieb? Aká je spolupráca s prezidentkou Zuzanou Čaputovou?

Prezidentské voľby v druhom kole ponúkli silných kandidátov a ľudia rozhodli. Som veľmi rád, že do druhého kola sa nedostal predstaviteľ extrémizmu, a to považujem za dobrý signál pre Slovensko aj pred nastávajúcimi parlamentnými voľbami.

Spolupráca s pani prezidentkou je konštruktívna a každý z nás sa snaží napĺňať svoj mandát zodpovedne voči občanom. Som veľmi rád, že pani prezidentka sa sústreďuje, na rozdiel od jej predchodcu, na dobrú prezentáciu SR vo svete.

celý rozhovor nájdete tu

Zdroj: https://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Pellegrini-Pani-prezidentka-sa-sustreduje-na-rozdiel-od-jej-predchodcu-na-dobru-prezentaciu-Slovenska-vo-svete-320797

zdroj foto: https://cordmagazine.com/interviews/peter-pellegrini-eu-enlargement-is-a-strategic-investment/- Pellegrini

SME – Jozef Jakubčo- https://domov.sme.sk/c/22148052/caputova-je-za-zmeny-pri-volbe-generalneho-prokuratora.html

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *