utorok, 18 januára, 2022

Pellegrini rozdrvil premiera Matoviča na prach! „Okradli ste ľudí miliony“

Posledné články

Pellegrini rozdrvil premiera Matoviča na prach! „Okradli ste ľudí miliony“

Ex-premiér Pellegrini v tom na jednoznačne jasno.

Ak Správa štátnych hmotných rezerv pochybila pri nákupe zdravotníckych pomôcok, mala by vyvodiť zodpovednosť

Foto: archív NaPalete
Foto: archív NaPalete

Ozrejmil Pellegrini v súvislosti s konštatovaním Úradu pre verejné obstarávanie, že pri nákupe doslo k porušeniu zákona. Pellegrini si tak isto podpichol do súčasnej vlády Igora Matoviča. Podľa ex-premiera by sa mal úrad pozrieť aj na nákup testov súčasnej vlády. Netreba zabudnúť, že Matovičova vláda testy hádzala najprv do Dunaja no následne ich kúpila. Cena testov však bola drahšia.

„Budem čakať, čo povie ÚVO aj na tento predražený nákup, ktorý v priamom prenose urobila vláda,“ podotkol.

Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Podľa Pellegriniho nová vláda pri nákupe testov okradla Slovenských daňových poplatníkov o pol milióna eur. Ex-premiér je zvedavý, či tento nákup ÚVO prešetrí.

Práve podľa Pellegriniho SŠHR odporučili aj iným orgánom uznesením určité metódy na nákup. V čase koronavirusu by sa inak nedal obstarať dostatok zdravotníckeho materiálu.

Pellegrini poukázal aj na nákup slovenských ventikatorov, ktoré počas začiatku pandémie označil za špičkové.

„Ja to nenapádam, pretože takto to máme robiť v krízovej situácii – nakúpiť, čo je k dispozícii v nejakej kvalite a za cenu, aká je na trhu. Ale ak došlo k pochybeniu, treba sa pýtať, či k administratívnemu alebo inému,“ uviedol s tým, že si nechce nikoho zastávať a ani nikoho verejne odsudzovať.

Pellegrini rozdrvil premiera Matoviča na prach! „Okradli ste ľudí miliony“

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články