utorok, 18 januára, 2022

Pellegrini: Ruské sankcie ? z ekonomického pohľadu si nimi Slovensko škodí

Posledné články

Pellegrini: Ruské sankcie ? z ekonomického pohľadu si nimi Slovensko škodí

Pellegrini súhlasi s Dankom
Pellegrini súhlasi s Dankom

Súčasný Premiér Slovenskej republiky Peter Pelegrinni sa taktiež vyjadril k súčasnej situácii Ruských sankcii, ktoré sú vo vládnucej koalícii spomínané dosť často. Je to práve lídrom SNS Andrejom Dankom, ktorý je za úplne zrušenie sankcii. Špecialistka pre zahraničnú politiku Csefalváyová odmieta akékoľvek zrušenie a náklonnosť k východu. Názor Andreja Danka je pre liberálku ako trň v oku. Bývalí Premiér Robert Fico sa dlhodobo orientoval k JADRU. Bohužiaľ bývalí Premiér nestihol nikomu povedať čo je vlastne Európske JADRO. Po nástupe na premiérske kreslo sa Peter Pellegrini prikláňa k predsedovi vlády Andrejovi Dankovi. Práve podľa slov Petra Pellegriniho sú sankcie pre Slovenskú republiku „škodné“.

„Slovenská republika je vždy na strane svojich spojencov. Na druhej strane Slovensko má právo vyjadriť svoj názor, že ak sa pozrieme na to, čo sme sankciami dosiahli, tak sa ukazuje, že dokopy nič,“ poznamenal Pellegrini.

Súčasný Premiér Pellegríni komentoval aj stretnutie dvoch ministrov zahraničných veci Lajčáka a Lavrova. Podľa Pellegriniho išlo o klasický diplomatický vzťah medzi ministrami zahraničných vecí. Rozhovor medzi Lajčákom a Lavrovom Slovenský Premiér berie úplne normálne.

Aj keby Pellegrini bol za zrušenie sankcii stále vie, kde je Slovensko orientované

Hoci Pellegrini priznal, že sankcie pohoršili Slovenskej republike stále je Slovensko orientované proeurópsky a proatlanticky. Práve Slovensko by však malo podľa slov Pellegriniho si dokázať udržať zahranično-diplomatické vzťahy na všetkých úrovniach .

Pellegrini sa tak v praktickosti pripojil na stranu Andreja Danka, ktorý sa snaží čoraz viac stretávať s Ruskou Federáciou s ktorou by chcel možno s veľkou pravdepodobnosťou mať lepšie vzťahy. Sankcie však trvajú a je len otázkou či v najbližšej dobe skončia. Na druhej strane je však ukážkou ako je vládna koalícia absolútne nejednotná. Most-HID zo špecialistkou na zahraničnú politiku zdieľa viac liberálnejší a prozápadný názor ako ďalší koaličný partneri. Na druhej strane je však zaujímavosťou, že koalícia je ešte stále funkčná.

https://www.youtube.com/watch?v=XlElswOXuGw

Pellegriniho a Dankové slová zhodnotil aj Prezident Slovenskej republiky, ktorý absolútne nesúhlasil a považuje takéto tvrdenia škodlivé pre Slovensko .

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/pellegrini-sankciami-proti-rusku-sme-nedosiahli-dokopy-nic

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články