pondelok, 6 decembra, 2021

Pellegrini sa stretol s Pápežom Františkom. Neuveríte, čo odkazuje pápež František Slovensku!

Posledné články

Pellegrini sa stretol s Pápežom Františkom. Neuveríte, čo odkazuje pápež František Slovensku!

Stretnutie s pápežom zanechalo obrovské dojmy. Aj takto okomentoval svoje stretnutie Peter Pellegrini, ktorý pápežovi Františkovi daroval betlehem z Oravy a sklenený kríž zobrazujúci Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. 40 minútový rozhovor sa niesol v priateľskom duchu. Pellegrini ocenil úsilie Svätého Otca v jeho boji na ochranu ľudských práv, ľudská dôstojnosť či podpore solidarity. Pellegrini svoje pozitívne dojmy zo stretnutia vyjadril aj na sociálnej sieti Facebook.

Pellegrini sa stretol s Pápežom Františkom. Neuveríte, čo odkazuje pápež František Slovensku!

BOLO MI CŤOU STRETNÚŤ SVÄTÉHO OTCA
Moja dnešná audiencia u Svätého Otca Františka je veľkou udalosťou pre celé Slovensko. Svätý Otec prijal predsedu vlády SR po dlhých 19 rokoch. Aj, preto sme mali netradične dlhý 40 minútový rozhovor. Ocenil som úsilie Svätého Otca v jeho boji na ochranu ľudských práv, ľudskej dôstojnosti, podpore solidarity, vzájomného medzigeneračného porozumenia a medzi náboženského dialógu.

Tiež som vyzdvihol charitatívne aktivity katolíckej cirkvi na Slovensku s dôrazom na pomoc ľuďom v núdzi. Svätému Otcovi som odovzdal dary slovenských umelcov – vyrezávaný betlehem a sklenený kríž zobrazujúci Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska.
So štátnym sekretárom Petrom Parolinom sme diskutovali o konkrétnej spolupráci medzi katolíckou cirkvou a slovenskou vládou, predovšetkým v oblasti riešenia rómskej otázky. Pozval som štátneho sekretára na návštevu Slovenska v roku 2020.

Pápež František pozdravil všetkých ľudí žijúcich na Slovensku. Svätý Otec je vďačný a oceňuje, ako sa zaujímame udržiavať kresťanské hodnoty a tradície. Skonštatoval Slovenský premiér Peter Pellegrini.
„Slovákom želá všetko najlepšie, krásne sviatky a posiela Božie požehnanie“ doplnil Pellegrini.

zdroj: https://www.dennikdnes.sk/2019/12/09/neuverite-co-odkazuje-papez-frantisek-slovensku/

https://www.tyzden.sk/svet/60844/pellegrini-sa-stretol-s-papezom-frantiskom-daroval-mu-betlehem-z-oravy/

https://www.facebook.com/pellegrini.peter/?epa=SEARCH_BOX

foto: Antoine Mekary | ALETEIA | i.Media- Pápež František
AP PHOTO/GREGORIO BORGIA- stretutie Petra Pellegriniho a Pápeža Františka

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články