Pellegrini žiada Kisku aby neprijímal demisiu Miroslava Lajčáka | PICUS Capital
Image default
Slovensko

Pellegrini žiada Kisku aby neprijímal demisiu Miroslava Lajčáka

Pellegrini žiada Kisku aby neprijímal demisiu Miroslava Lajčáka

Pellegrini žiada Kisku aby neprijímal demisiu Miroslava Lajčáka
Pellegrini žiada Kisku aby neprijímal demisiu Miroslava Lajčáka

Rozhádaná koalícia

Pakt OSN rozhádal koalíciu natoľko, že jeden z najvýznamnejších diplomatov Slovenskej republiky nakoniec podal demisiu. Práve Lajčák je podľa mnohých špecialistov významný diplomat na Slovensku. Sám sa aj podieľal na pakte OSN, ktorý napokon schválený parlamentom nebol. Nepodpísanie paktu OSN prinútilo Lajčaka prijať kroky s ktorými oboznámil širokú verejnosť už v budúcnosti.

Demisia Miroslava  Lajčáka je na stole. Pellegrini oroduje do posledných momentov a prosí Kisku aby demisiu Miroslava Lajčáka neprijal. Práve u Pellegríniho má Lajčák plnú dôveru. Lajčák je predovšetkým silné meno a Slovenskú republiku vedie viac k pro-západnej orientácii. Práve niektorí koaličný poslanci sa obávajú smerovania Zahraničnej politiky ak by naozaj Miroslav Lajčák odstúpil. Na druhej strane je jasné, že tento boj o ministra ešte Pellegrini neprehral. Netreba zabúdať, že Lajčák a Kiska majú spoločnú prozápadnú orientáciu.

Netreba zabúdať, že Andrej Kiska dlhodobo súhlasí s Lajčákovou prácou v diplomacii. Kiska naposledy vyzdvihol prácu nášho najvyššieho diplomata pri príprave predsedníctva OBSE. Sám Greminger si želá aby predsedníctvo viedol Miroslav Lajčák, ktorý je podľa neho skúsený diplomat a považuje ho za najlepšie pripraveného aby viedol túto diplomatickú úlohu.

Peter Pellegrini žiada Kisku aby neprijímal demisiu Miroslava Lajčáka

„Vždy sme boli pyšní na nášho ministra zahraničných vecí, že je svetový diplomat, že jeho názor rešpektujú politici po celom svete a zrazu sme ochotní jeho názor ponižovať, potierať a vystupovať proti nemu len kvôli často populistickým hláškam,“ povedal Andrej Kiska

Lajčák stále mlčí a pred novinármi o svojej demisii nič nové nepovedal. Sám totiž čaká ako sa situácia vyvinie po stretnutí s prezidentom Slovenskej republiky. Koalícii ide naozaj o veľa. Práve Miroslav Lajčák patrí medzi najzvučnejšie mená, ktoré si dokonca váži aj opozícia. Ako sa nakoniec rozhodne Kiska uvidíme v nasledujúcich dňoch.

zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/1852948-pellegrini-poziadal-kisku-aby-neprijal-demisiu-lajcaka

Súvisiace články

Ako dopadol súboj Sulík vs Havran?

Andrej

Sulík kriticky okomentoval príchod 250 migrantov na Slovensko

Andrej

KISKA: Je morálnou povinnosťou Slovenska pomáhať migrantom

Daniel

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..