pondelok, 6 decembra, 2021

Pellegriniho obavy sa naplnili! Premier to povedal na rovinu

Posledné články

Pellegriniho obavy sa naplnili! Premier to povedal na rovinu

Súčasný premier najsilnejšej politickej strany na Slovensku Peter Pellegrini priznal, že jeho obavy sa naplnili. Stratifikácia nemocníc mohla byť ako téma zneužitá v predvolebnom zápase. Pelegrini podotkol, že stratifikácia má ovplyvnit Slovenské zdravotníctvo na desatrocie dopredu.

Pellegriniho obavy sa naplnili! Premier to povedal na rovinu

„Dnešný môj krok a vlády SR v žiadnom prípade neznamená, že sme rezignovali na potrebu zodpovedných zmien v slovenskom zdravotníctve,“ poznamenal s tým, že stratifikácia nemocníc zostane kompletne pripravená pre novú vládu a parlament.

„Budem sa zasadzovať, keď budeme mať tú možnosť po voľbách, aby sme túto agendu okamžite otvorili hneď na začiatku nového volebného obdobia,“ poznamenal premiér.

Podotkol, že tento cieľ by sa v súčasnosti nemohol dosiahnuť.
Premier doplnil, že nové vedenie može tejto stratifikácii vrátit život. Andrea Kalavská dnes odstúpila s funkcie Ministerky Zdravotníctva.

Stratifikácia mala priniesť kvalitnejšiu zdravotnú pomoc pre Slovenských pacientov.

Chmelár pochválil Kalavskú

„Andreu Kalavskú považujem za najkompetentnejšiu ministerku tejto vlády. Nie vždy s ňou súhlasím – som presvedčený, že zdravotníctvo potrebuje radikálnejšie zmeny ako len prispôsobovať sieť nemocníc súčasnému stavu – ale oceňujem jej odvahu, vnútornú silu, nezávislosť, a to nielen vo funkcii ministerky, ale aj v celom jej profesionálnom živote lekárky, najmä v ťažkých podmienkach afrických krajín.

Navždy mi v pamäti ostane jej vystúpenie v parlamente, ako elegantne, inteligentne a so šarmom sebe vlastným odpálila odporcov očkovania. Jej dnešná rezignácia je logickým vyústením dlhodobého tlaku a nedôvery zo strany najsilnejšej vládnej strany.

Myslím si, že Smer-SD robí obrovskú chybu, keď jej kladie polená pod nohy. Zároveň som presvedčený, že Andrea Kalavská by mala zostať v politike, že náš verejný život takýchto výnimočných ľudí jednoducho potrebuje“ vyjadril sa na socialnej sieti Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=x87QsUGPb6E

Zdroj: https://www.facebook.com/ChmelarEduard/, https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Pellegrini-Moje-obavy-sa-naplnili-Tema-bola-zneuzita-320026

FOTO A VIDEO: „Odvolávajte ma aj každý deň,“ vyhlásil Pellegrini

foto: video https://www.facebook.com/watch/pellegrini.peter/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články