Slovensko

Pellegrini: “Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,”

Pellegrini: “Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,” Súčasná ostrá debata na tému Migračného Paktu OSN nenechala chladného ani súčasného Premiéra...

Written by Andrej
· 1 min read >
Pellegrini: “Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,”

Pellegrini: “Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,”

Pellegrini: “Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,”
Pellegrini: “Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,”
Súčasná ostrá debata na tému Migračného Paktu OSN nenechala chladného ani súčasného Premiéra Slovenskej republiky.

Pellegrini tvrdí, že Slovensko nijako nemení svoju pozíciu v otázke migrácie. Pellegrini tak odmieta akúkoľvek Slovenskú otvorenosť k otázke ilegálnej migrácie a migrantov v žiadnom prípade neprijme. Pellegrini tak reaguje na zásadnú kritiku čelných predstaviteľov SNS a SME-RODINA. Kollár a Paška ostro reagovali na ministra zahraničia Lajčáka, ktorý akoby sám rozhodoval o budúcnosti celej krajiny. Pellegrini ubezpečil občanov Slovenskej republiky, že v žiadnom prípade nedôjde k zmene v otázke migrácie. Podľa Pellegriniho Slovensko neprijme žiadnych imigrantov.

“Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,” deklaroval šéf exekutívy. Zároveň však ostro odmietol “zneužívanie a bezdôvodné účelové strašenie občanov témou migrácie niektorými opozičnými stranami v rámci prebiehajúcej kampane ku komunálnym voľbám”.

Pakt o migrácii je v súčasnom svete obrovskou témou, ktorá postupne rozdeľuje štáty na 2 strany. S paktom postupne nesúhlasí Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Česká republika či USA

To či nakoniec Lajčak podpíše pakt OSN je stále otázne. Aj keď Lajčak otvára viac možnosť podpísať pakt. Nič však nie je oficiálne a rozhodnutie Lajčáka súčasnej koalície sa s určitosťou dozvieme v nasledujúcich dňoch. Ilegálna migrácia je svetovým problémom, ktorý trápi predovšetkým Európu. Masívna vlna Európsku úniu trápi viac ako 2 roky. Práve prvotné chyby „otvorenej“ migrácie znamenali postupný nárast imigrantov. Jediným navrhovaným riešením je v súčasnosti prerozdeľovanie a silný diktát Európskej únie.

Diktát sme mohli sledovať na Maďarsku, ktoré bolo od začiatku proti ilegálnej migrácii a ako prvá krajina únie ochraňovala svoje hranice. Merkelová rozpráva o prerozdeľovaní, Macron sa vyhráža eurofondami a Juncker nazýva Orbána diktátorom.

Práve imigračný pakt OSN by mal nájsť to správne riešenie. Je však otázne či je pakt tak dôležitý alebo či by nestačilo viac chrániť svoje hranice a vybudovať záchytne utečenecké centrá, ktoré by pomáhali ilegálnym migrantom. Práve pakt OSN by mal zlepšiť aktuálnu situáciu migračnej krízy.

Cieľom 34 stranového dokumentu je lepšie organizovať migračné toky a taktiež posilniť práva migrantov.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/premier-slovensko-nijako-nemeni-svoju-poziciu-v-otazke-migracie/1570568

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *