PICUS Capital
Image default
Ekonomika

Bankové otroctvo končí- Platobný systém Mir – Platobný systém Mir

Aj vaším maličkým zdieľaním na sociánlych sieťach pomáhate šíriť slobodné myšlienky. Zastavme spoločne mimovládne organizácie a zahraničných špiónov v našom parlamente. Pomôžte aj takýmto malým gestom a ZDIEĽAJTE

Platobný systém Mir a koniec bankového otroctva.

Platobný systém Mir
Platobný systém Mir

Na Kryme Visa a MasterCard končí, nastupuje Ruský národný platobný systém Mir

 

Bankové otroctvo na Kryme končí. Začalo sa platiť ruským národným systémom. Na Kryme prestali obsluhovať karty Visa a MaterCard. Pre banky prestali byť výhodné tieto systém. Rusky systém Mir predstavuje ďaleko väčšie výhody.
Posledná banka, ktorá obsluhovala systémy Visa a MasterCard oznámila že sa skončil proces do kedy si mohli zákazníci vymieňať platobné karty za Mir. Karty Visa a MasterCard už nebudú obslúžené oznámila banka.
Avšak karty Visa a MasterCard vydané inými bankami bude obsluhovať. Banka tak urobila kvôli americkým sankciám z roku 2014.

 

To však nekončí. Rusko hodlá tento systém rozšíriť do celého sveta a tak obmedziť systém SWIFT. Samozrejme že západ tento systém nikdy nepríjme. Keďže by ich to ekonomicky mohlo ohroziť.
Presne tak ako dnes systém SWIFT ohrozuje krajiny ako: Irán, Rusko alebo Čínu.

USA za pomoci systému SWIFT pre medzinárodne platby môže zastaviť obchodovanie akéhokoľvek štátu v zahraničí. Čo je vážne ohrozenie suverenity štátu a voľného obchodu. Ktorý nám bol garantovaný.

Aj tieto nevýhody predstavuje systém SWIFT. Avšak systém MIR ponúka naopak mnoho výhod (to nezanmená že SWIFT nemá vhýhody) tými výhodami je najme lepšia garancia bezpečnosti proti zenužiťu, ktorou MIR disponuje.

Taktiež ako vyššie spomíname môžete ním platiť v Rusku, Číne, na Kryme ale aj v zahraničí keďže sa stal globálnym hráčom a súperom proti SWIFT-u.

Pevne verím že aj do strednej európy sa dostane tento systém a naše banky budú mať na výber z viacerých platobných systémov. Visa je skvelý systém no osobne som zvedavý ako by sa uchytil systém MIR na Slovensku a v Čechách a aké by mal zastúpenie v obyvateľstve.

 

Týmto článok odmietame všetky tvrdenie že platobné systémy Visa a MasterCard sú nejak spojené s bankoví otroctvom alebo niečím podobným.

 


Zdroj:
https://cz.sputniknews,com/svet/201808167899044-krym-visa-mastercard-rusko-mir/

Aj vaším maličkým zdieľaním na sociánlych sieťach pomáhate šíriť slobodné myšlienky. Zastavme spoločne mimovládne organizácie a zahraničných špiónov v našom parlamente. Pomôžte aj takýmto malým gestom a ZDIEĽAJTE

Súvisiace články

Ekonomika Ruska napreduje extrémnym tempom

Damián

Rubeľ a Juan škrtia americký Dolár

Damián

Trump: FED je oveľa nebezpečnejší ako Čína

Damián

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..

AdBLOCKER!!

Musíme vás požiadať aby ste vypli svoj blokátor reklám (adblocker). 
Reklamy zabezpečujú chod tejto stránky. Vy by ste predsa tiež nechceli pracovať zadarmo. 

Close
x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →