pondelok, 6 decembra, 2021

Po relácii ju čakalo prekvapenie! „Mňa tu bude na základe svojich detinských ideologických kritérií blokovať Grendelova údajná milenka?“

Posledné články

Po relácii ju čakalo prekvapenie! „Mňa tu bude na základe svojich detinských ideologických kritérií blokovať Grendelova údajná milenka?“

Zdroj: JOJ-NA hrane

Súboj v relácii „Na Hrane“ priniesol naozaj zaujímavý duel medzi ministerkou Kolíkovou a poslancom a lídrom najsilnejšej opozičnej strany SMER-SD Robertom Ficom. Moderátorka Dibákova sa však v relácii dostávala aj do momentov, kedy sa s Ficom poriadne pochytila.

Zostrih zaujímavých momentov pridal Robert Fico

Po relácii to moderátorka nedaroval opozičný poslanec SMERU-SD Ľuboš Blaha.

Videli ste diskusiu TV JOJ Na hrane, kde bol hosťom Robert Fico a ministerka Kolíková?

Ja len, že výkon blonďavej moderátorky sa zapíše do učebníc žurnalistiky ako profesionálna výstraha pre všetkých študentov – ak nechceš, aby sa na tebe smiala celá krajina, nikdy takto nemoderuj!

1. Moderátorka Jana Krescanko Dibáková celú reláciu po Ficovi bliakala ako na výsluchu a príležitostne sa obrátila na ministerku Kolíkovú, aby ju uchlácholila. „A čo si myslíte vy, drahá pani ministerka, o tom, čo som tu nabliakala na Fica?“ Asi tak.

2. To takto má vyzerať nestranné moderovanie? Človek chvíľkami nevedel, či strana Za ľudí vyslala do relácie Dibákovú alebo Kolíkovú – bliakali tam na Fica unisono.

3. Robert Fico ich s humorom uzemnil – hláška o kvákaní patrila k tým, po ktorých polka Slovenska ľahla smiechom. Ale o to teraz nejde – toto je vážny problém, ak politické diskusie moderujú takíto nenávistní a zaujatí novinári.

4. Ruku na srdce. V normálnej krajine a v normálnej televízii by po včerajšku pani Dibáková dostala výpoveď a nezamestnali by ju ani v dunajskostredskom Večerníku – pri všetkej úcte k lokálnym médiám.

5. Veď sa netvárme, že nevieme, čo je tá pani zač. Dibáková pôsobí ako predĺžená ruka OĽaNO už dlhé roky. Bola to ona, ktorá sa preslávila šťavnatými sms-kami so súčasným podpredsedom parlamentu za OĽaNO Gáborom Grendelom, bývalým hovorcom Daniela Lipšica. Dokonca sa hovorí, že spolu majú nemanželské dieťa.

6. Vo svojich zverejnených správach sa dohadovali o politike, riešili to, ako Lipšic podvádza svoju ženu, riešili svoje nemanželské dieťa.

7. A keď sa jej pýtali, že či je v poriadku, že novinárka má takéto ľúbezné vzťahy s politikom OĽaNO, tak ona na to, že tak to robia všetci novinári na Slovensku. Perfektné. Tlieskam v stoji celej slovenskej žurnalistike.

8. S Grendelom z OĽaNO má podobne blízke vzťahy aj Monika Tódová z Denníka N. Aj tí mali chrumkavé sms-ky. Len pripomínam, že Tódová sa ako zázrakom dostáva k informáciám z trestných prípadov, ku ktorým má ako advokát prístup aj dlhoročný Grendelov šéfino Lipšic. Just saying.

9. To, že Dibáková nenávidí Roberta Fica a miluje politikov OĽaNO, je jej súkromná vec – ale pokiaľ to v televíznej diskusii ako moderátorka nevie skryť, je to blamáž.

10. Jej štvrtkový inkvizičný výkon voči opozičnému politikovi a hujerovské nadbiehanie vládnej političke by si nedovolili ani rumunskí novinári za Ceausescua.

11. Ja osobne mám s pani Dibákovou len dve skúsenosti. Raz sa na tlačovke Smeru, na ktorej stál vedľa Roberta Fica ešte aj Peter Pellegrini s plnou vážnosťou spýtala, ako je možné, že Pellegrini tam nestojí.

12. Odvtedy si už nič nepamätám, len že som sa nevedel prestať smiať. Toto je tá vrcholová žurnalistika TV JOJ – ich politická moderátorka si nevidí ani dva metre od nosa. Len si proste túži za každú cenu kopnúť do Smeru.

13. Druhá skúsenosť nie je až taká veselá. Mám informácie, že Dibáková ma už roky blokuje ako hosťa politickej diskusie TV JOJ – vraj Ľuboš Blaha šíri konšpiračné teórie a tak ho nezavolá.

14. Mám svoje ľavicové názory, doktorát z politológie a napísal som tucet filozofických kníh – a mňa tu bude na základe svojich detinských ideologických kritérií blokovať Grendelova údajná milenka?

15. Mňa tu bude kádrovať nejaká pochybná absolventka žurnalistiky, ktorá tu šíri režimovú propagandu a jednostranne kope do opozičných ľavicových politikov? Toto je tá slávna sloboda a demokracia?

16. Ale takto funguje TV JOJ, nie je to náhoda ani výnimka. Včera som si pozrel ich reportáž o protestoch 17. novembra, ktoré sme ako SMER-SD takisto podporili. V reportáži TV JOJ sme sa dozvedeli, že to bude len o násilí, pretože ak bolo násilie pred mesiacom, tak už bude navždy – to viete, protestovať smie len Slušné Slovensko proti Ficovi.

17. A na záver celej tejto ukrutne objektívnej reportáže zaznie hlas „politického analytika TV JOJ“ Arpáda Soltesza, liberálneho primitíva, čo tu šíri o Slovákoch rasistické nechutnosti a ten si na Robertovi Ficovi vybúri všetky svoje komplexy menejcennosti. A tomuto oni hovoria nestranná žurnalistika.

18. Televízia JOJ v ťažko protismeráckej reportáži nasadí ako „analytika“ svojho zamestnanca a ten si podľa svojich politických preferencií kopne do Fica – lebo tým zabezpečí tú kozmickú rovnováhu a objektivitu, ktorá sa od televízneho spravodajstva očakáva. Gratulujem.

19. Povedzme si to na rovinu: Matovičova vláda a finančné skupiny, ktoré za ňou stoja, majú svoje médiá, ktoré zneužívajú na kriminalizáciu opozície. Novinári sú prepojení s vládnymi politikmi. A ich jediný cieľ je zlikvidovať Roberta Fica. O tom je to celé.

20. Dibáková, Tódová, Hanzelová. Alebo presnejšie – J&T, Eset, Penta. A v pozadí Grendel. Toto je slovenská žurnalistika. Len sa na ne pozrite. A potom sa niekto čuduje ľuďom, že už korporátnej tlači ani televízii neveria a hľadajú pravdu na sociálnych sieťach. Vrelo im to odporúčam. Nikde inde už pravdu nenájdete…

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články