pondelok, 24 januára, 2022

Pochovala Merkelová svojim autokratickým vládnutím vlastnú stranu?

Posledné články

Pochovala Merkelová svojim autokratickým vládnutím vlastnú stranu?

Pochovala Merkelová svojim autokratickým vládnutím vlastnú stranu?
Pochovala Merkelová svojim autokratickým vládnutím vlastnú stranu?

Kritika na súčasné vládnutie Kancelárky Merkelovej je čoraz väčšia a väčšia. V minulosti najpopulárnejšia politička v Nemecku je v súčasnosti najviac kritizovaná. Je to predovšetkým vdaka bezhlavej a v súčasnosti absolútne nevyriešiteľnej problematike ilegálnej imigrácie. Práve ilegálna imigrácia položila politiku Merkelovej. Otvorenosť Nemecka k ilegálnej imigrácii rozpútalo vlnu jednotlivých názorov, ktoré sporne komentovali vedenie Merkelovej.

Po 2,5 rokoch od vypuknutia krízy sa Európska únia absolútne nehlási k novým riešeniam, ktoré by aspoň zmiernil príchod utečencov. Na druhej strane Európske spoločenstvo trestá krajiny za odlišné názory ( Madarsko) a dochádza k vyhrážaniu od Európskych lídrov. Merkelovej prerozdeľovanie je už ako gréckou bájkou, ktorú neustále opakuje. Nič nové a nič zásadné. Merkelová si postupne kope politickú jamu.

Naposledy Merkelovú zhodnotil aj Willy Wimmer, ktorý je bývalým exposlancom za CDU. Podľa Wimmera Merkelová zvolila politiku autokratického spôsobu pričom jej strana CDU je nevraživá k ostatným koaličným lídrom. Vyhlásil v rozhovore Wimmer pre RT.

Všetko začalo koncom posledného desaťročia, keď sa v roku 2008 objavila finančná kríza. Odvtedy jej rozhodnutia začali pripomínať autokratické spôsoby,“

„Keď sa dnes pozriete na Kresťanskodemokratickú úniu, je to cintorín obetí Merkelovej,“ Komentoval tvrdo Wimmer politiku Merkelovej.

Labutia pieseň 

Merkelovej labutia pieseň však časom odzvoní. CDU je politicky mŕtve. A budúcnosť ukáže, kto bude novým Nemeckým lídrom. Bude to líder viac nacionálny pre Nemecko alebo to bude Globalistický hráč ? Všetko je vo hviezdach o Merkelovej je však známe, že sa chystá na dôchodok. V politike je to tak. Jedno nedomyslené rozhodnutie môže na dobro zničiť politickú kariéru. Tak ako sa končí politická kariéra Merkelovej môže v budúcnosti ďalší pro-utečeneckým lídrom, ktorým v postupnosti klesajú preferencie. Ukážkou je aj Francúzsky prezident Macron.

Európska únia sa môže aj zmeniť príchodom nových mien, ktoré by mohli zmýšľanie súčasnej umelohmotnej „solidarizácie“ zmeniť. Voľby do Europarlamentu tak môžu ohroziť súčasných lídrov a zameniť ich nacionálne zmýšľajúcimi menami. To či by únia pod vedením nacionalistov nebola viac populistická to naozaj nikto nevie. Voľby sú však nenávratne blízko. Rozhodnú ľudia.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/merkelova-je-autokrat-ktory-pochoval-vlastnu-stranu-tvrdi-byvaly-podpredseda-obse-a-exposlanec-za-cdu

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články