piatok, 27 novembra, 2020

PO TÝCHTO SLOVÁCH OSTALI TICHO! Stále ohováraní „súdruhovia komunisti“ za „socializmu“ vo vojnou zničenom Československu

Posledné články

RANA, ktorú Matovič nerozdýcha: “Igor ty neskutočný MAGOR a psychopat! Do kedy chceš ničiť Slovensko?”

RANA, ktorú Matovič nerozdýcha: "Igor ty neskutočný MAGOR a psychopat! Do kedy chceš ničiť Slovensko?"Už nie len Milan Krajniak, ale aj premiér Igor Matovič...

Stratili reč: Mazurek predložil návrh, ktorý rozpútal PEKLO! “Pomohlo by to ľuďom, ktorí doplatili na zlodejov ako Andrej Kiska”

Stratili reč: Mazurek predložil návrh, ktorý rozpútal PEKLO! Pomohlo by to ľuďom, ktorí doplatili na zlodejov ako Andrej Kiska.Opozičný poslanec Milan Mazurek predložil do...

Nečakané rozhodnutie byvalého agenta: “Ďalej to takto nejde! Podal som písomný podnet na MATOVIČA priamo predsedníčke Európskej únie…”

Nečakané rozhodnutie byvalého agenta: "Ďalej to takto nejde! Podal som písomný podnet na MATOVIČA priamo predsedníčke Európskej únie..."Bývalý agent SIS a v súčasnosti novinár...

Sestra Igora Matoviča ROZMETALA Milana Kňažka! “Z toho máte strach? Toto je to slušné Slovensko?”

Sestra Igora Matoviča ROZMETALA Milana Kňažka! "Z toho máte strach? Toto je to slušné Slovensko?"Sestra Igora Matoviča sa vyjadrila k aktuálnej situácii ohľadom "ženských...
Aj na vzdory tlaku médií a určitých kruhov máme právo vyjadriť názor, už dnes spoločensky neprijateľný. Aj o tom je demokracia.
Roky na strane pravdy, podporte nás aj vy, prosím.Už roky na strane skutočnej pravdy a ochrany tradičných hodnôt Slovenskej kultúry. Pomôžte nám vybudovať silné mediálne zázemie. Aj vďaka vašej podpore môžeme skutočne rást. Len vďaka vašej podpore funguje tento portál. Ďakujeme!     

Pavol Stankovič
Ako to len dokázali pred 17. novembrom 1989 bez dlhov a eurofondov?
Stále ohováraní „súdruhovia komunisti“ za „socializmu“ vo vojnou zničenom Československu :

Vydržiavali veľkú armádu, ktorá nielen že strážila hranice a bola pripravená chrániť vlasť, ale bola kedykoľvek pripravená pomáhať pri živelných pohromách a aj na akomkoľvek úseku hospodárstva.

Zabezpečili prácu všetkým svojim občanom. Ústava garantovala právo na prácu. Pracovali aj poslanci. Za výkon funkcie mali symbolický príplatok.

Všetci Rómovia museli pracovať. Príživníci išli do väzenia. Ten, kto neplatil výživné na deti, išiel do vezenia, tam musel pracovať a peniaze išli matke a deťom.
Ľudia zarábali toľko, že každý mohol vyžiť.
V každom meste postavili továrne.
Elektrifikovali a plynofikovali krajinu.
Postavili vodné a tepelné elektrárne.
Postavili nemocnice, zdravotnícke strediská a zaistili bezplatnú zdravotnú starostlivosť.

Postavili obrovské množstvo cenovo dostupných bytov, ktoré ešte dnes majú takú cenu, že hypotéku na nich treba splácať celý život. Ich nájom bol veľmi lacný.

.

 

.

Socializmus
Socializmus (Zdroj: TASR)

Ceny energii boli veľmi lacné.
Školstvo na všetkých stupňoch bolo úplne bezplatné. Školy produkovali len také profesie, aké si vyžadovala spoločenská deľba práce. Každý absolvent školy dostal umiestnenie a niekedy aj s bytom zadarmo.
Postavili školy s jedálňami, telocvičňami a ihriskami.
Vybudovali veľké zdroje pitnej vody (priehrady) a vodovody.
V každej obci postavili kino, knižnicu, kultúrny dom, požiarnu zbrojnicu, poštu a obchod.

Vybudovali pionierske domy a pionierske tábory. Starali sa o bezplatné aktivity mládeže vo voľnom čase?

Postavili rekreačné zariadenia a pracujúcim poskytovali rekreácie na zotavenie zadarmo.
Postavili zimné štadióny, futbalové štadióny, športové haly, plavárne a iné športové zariadenia.
Vybudovali bezprašné cesty do každej dediny.
Stavali diaľnice.
Zelektrifikovali železničné trate.
Zabezpečili lacné autobusové spojenie do každej dediny od rána do polnoci.
Poskytovali zľavy na dopravu pre študentov a pracujúcich.
Zabezpečili sebestačnosť vo výrobe potravín.
Potraviny boli veľmi kvalitné.
Potraviny boli lacné s rovnakou cenou na celom území Československa.

Veci pre malé deti boli za smiešne nízke ceny.

 

Socializmus
Socializmus (Zdroj: Profimedia / Marko Prelević)

Neboli bezdomovci.
Mladým rodinám poskytovali nenávratné pôžičky na kúpu zariadení a stavbu rodinných domov.
Do dôchodku sa odchádzalo v 60-ke, ženy „s deťmi“ a niektoré ťažké roboty skôr.
Vybudovať telekomunikačné systémy, rozhlasové a televízne vysielanie.
Ľudia sa nebáli chodiť v noci po mestách a dedinách a cítili sa bezpečne. Malé deti sa samé voľne pohybovali po širokom okolí.
Počet ľudí pribúdal, pričom sme na bicykloch nemuseli nosiť prilby, v autách sa nepoužívali sedačky, …
Nechránili sa osobné údaje, lebo ich nikomu nebolo treba.
Ľudia boli družnejší a viac sa spolu zabávali (osobne, nie cez mobilné telefóny).
Pôdu mohol vlastniť iba občan Československa.
Drogy, terorizmus, … boli neznámymi pojmami.
O homosexuáloch, … nebolo nič počuť.
Kresťania mali vytvorené také podmienky (obmedzenia boli), o ktorých sa im za chvíľu pri súčasných podmienkach (rozvrat tradičnej rodiny, LGBT, islamizácia Európy, …) bude len snívať.
Cenzúra čiastočne dokázala ochrániť plátna kín, obrazovky televízorov, koncertné sály, … od „kultúrnych“ výplodov idiotov, debilov, úchylákov, rozvracačov, … ktorí sa museli stiahnuť „do pivníc a tmavých uličiek“.
Ukážte mi jediný národ našej veľkosti, ktorý dokázal vyrábať a vyvíjať prúdové lietadlá, dopravné lietadla, atómové reaktory, lokomotívy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykle, osobné automobily, špičkové zbrane, tkáčske stroje, poľnohospodárske stroje, obrovské turbíny, nákladné automobily, námorné lode, tanky, špičkové sklárske a porcelánové výrobky, podieľať sa na vesmírnom výskume a vyrábať kvalitnú oceľ a hutnícke výrobky. Dnes nevyvíjame nič, sme iba montovňa automobilov.
Po „okupácii“ v roku 1968 nám „Rusi“ nerozkradli štát, nechali nám naše banky a naše peniaze, ponechali nám naše poľnohospodárstvo a fabriky, obchodovali s nami, zabezpečili, pokoj, spokojnosť a mier.
A pri tom všetkom mali vyrovnaný štátny rozpočet a žiadne dlhy !!!!
„Socializmus“ mal aj svoje chyby, no boli opraviteľné a oproti nespočetným výhodám boli zanedbateľné. Bezchybný systém neexistuje – všetkým sa vyhovieť nedá.
„Kapitalizmus“ však mal dokonale prepracovanú propagandu, metódy na rozvracanie a veľký kopec „krvavých“ peňazí + tlačiarne na nich, ktorými dokázal nakaziť našu spoločnosť (búrať je vždy ľahšie, ako stavať) a dostať osprostený dav do ulíc, kde sa štrngajúcimi kľúčmi pripravil o všetko.

Socializmus s ľudskou tvárou
Socializmus s ľudskou tvárou (Zdroj: UPN.gov.sk)

Stav po 30-tich rokoch kapitalizmu a liberalizmu :

Majetok štátu je rozkradnutý, veľká časť národa nevie ako prežiť, exekúcie, bezdomovci, … a dlh štátu a občanov dosahuje astronomickú výšku – v krajine ktorú nepustošia tornáda, nesužujú zemetrasenia, nevybuchujú sopky, úrodu nežerú kobylky, netrápia ju suchá a 70 rokov nezažila vojnu.
Čo z toho mála, čo sa postavilo na Slovensku po novembri 1989, je vlastníctvom Slovenska?
Za socializmu niekto ukradol vrece uhlia alebo cementu, ale teraz po “novembri” niekto ukradol celé bane a cementárne.
Západ nás skrotil ako lacnú pracovnú silu a urobil si z nás odbytište pre svoje druhotriedne výrobky.
Z komunistu sa stal demokrat, z ateistu katolík, z veksláka podnikateľ, zo zlodeja a podvodníka podnikateľ, z výpalníka esbeeskár. Z dušičiek sa stal Helloween, z deda Mráza sa stal Santa Claus. V škole sú učitelia bez autority a po chodbách drogy. Otca a matku vystriedal rodič 1 a rodič 2. Nekvalitné potraviny, v alkohole metanol. V televízii hnoj.
Zrušila sa vedúca úloha KSČ a nahradilo ju 150 politických strán a hnutí = pronárodné hnutie je rozdrobené na prach = nemá kto viesť národ.
Už nie sú rady na mandarínky, banány, búrske oriešky, … (ktoré vytláčajú naše ovocie), no sú rady pred úradom práce.
Zjednodušilo sa cestovanie do zahraničia, no nie všetci si to môžu dovoliť. Z hľadiska Koronaviru, AIDS, … je to skôr nevýhoda.
Zdroj : Za všetky tieto informácie ručím tým, že som ich osobne prežil „na vlastnej koži“. Narodil som sa v roku 1953 a aby ste si nemysleli, že som nejaký „prokomunistický“ idiot, tak vám hovorím, že počas „socializmu“ mi do mojich kádrových materiálov za moje nekompromisné názory napísali, že som „antisocialistický“ živel. No to mi nebráni v tom, aby som dokázal odlíšiť zrno od pliev a brata od nepriateľa.
Pavol Stankovič, narodený 1953.
++++
https://www.facebook.com/photo?fbid=3276708425748361&set=a.245429255542975

PODPORTE NAŠU PRÁCU

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

3 KOMENTÁRE

  1. Krásne napísané ja som to tiež zažila. Ako dieťa som chodila do pionierského tábora s otcovej roboty každý rok na tri týždňe za 100 korún a mali sme sa tam veľmi dobre.

  2. Som ročník 1963. Tiež som to zažil. Preto ma trochu prekvapuje ako autor pozabudol spomenúť, že sa vyrábali tanky, lietadlá, bojové vozidlá pechoty a dodávali sa do viacerých krajín ako internacionálna pomoc, za ktorú sa neplatilo. Akonáhle za dodávky zbraní malo platiť, objednali si zbrane zo “západu”. Na kúpu auta šetrili celé rodiny dlhé roky. A potom ešte museli vystáť niekoľkohodinové (dňové) rady na zápis do poradovníka. Keď prišiel človek do obchodu po príchode z práce, už nekúpil niektoré základné druhy potravín, napr. jogurty, smotanu, chlieb, … Kvalitné tovary sa predávali “pod pultom”, stranícki funkcionári si chodili kupovať potraviny zadnými dverami predajní (jedného okresného tajomníka som mal v rodine). Na konci socializmu mali niektoré podniky (napr. JAS Bardejov) plné sklady topánok, ktoré už nechceli ani v Sovietskom zväze. Že sa mali veriaci lepšie ako teraz? A čo vodné delá pri sviečkovej manifestácii v 1988? Bankrot systému bol neodvratný. Preto tí inteligentnejší stranícki funkcionári v osemdesiatomdeviatom boli proti silovému zakročeniu proti demonštrantom. Uvedomovali si, že systém ekonomicky umiera. Takto umieral systém aj v Sovietskom zväze. Sovietsky zväz vymenil rozpad socialistického bloku za pôžičku zo “západu” pre svoju vlastnú ekonomiku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články

RANA, ktorú Matovič nerozdýcha: “Igor ty neskutočný MAGOR a psychopat! Do kedy chceš ničiť Slovensko?”

RANA, ktorú Matovič nerozdýcha: "Igor ty neskutočný MAGOR a psychopat! Do kedy chceš ničiť Slovensko?"Už nie len Milan Krajniak, ale aj premiér Igor Matovič...

Stratili reč: Mazurek predložil návrh, ktorý rozpútal PEKLO! “Pomohlo by to ľuďom, ktorí doplatili na zlodejov ako Andrej Kiska”

Stratili reč: Mazurek predložil návrh, ktorý rozpútal PEKLO! Pomohlo by to ľuďom, ktorí doplatili na zlodejov ako Andrej Kiska.Opozičný poslanec Milan Mazurek predložil do...

Nečakané rozhodnutie byvalého agenta: “Ďalej to takto nejde! Podal som písomný podnet na MATOVIČA priamo predsedníčke Európskej únie…”

Nečakané rozhodnutie byvalého agenta: "Ďalej to takto nejde! Podal som písomný podnet na MATOVIČA priamo predsedníčke Európskej únie..."Bývalý agent SIS a v súčasnosti novinár...

Sestra Igora Matoviča ROZMETALA Milana Kňažka! “Z toho máte strach? Toto je to slušné Slovensko?”

Sestra Igora Matoviča ROZMETALA Milana Kňažka! "Z toho máte strach? Toto je to slušné Slovensko?"Sestra Igora Matoviča sa vyjadrila k aktuálnej situácii ohľadom "ženských...

NEČAKANÁ rana pre Kollára! “Perverzný úchyl, plagiátor a papaláš, ktorý sa celému národu smeje do tváre…”

NEČAKANÁ rana pre Kollára! "Perverzný úchyl, plagiátor a papaláš, ktorý sa celému národu smeje do tváre..."Na aktuálnu situáciu ohľadom predsedu NRSR Borisa Kollára zareagoval...
Click to access the login or register cheese