Svet

Podľa Albrightovej sa Putin snaží podkopávať západnú demokraciu

Podľa Albrightovej sa Putin snaží podkopávať západnú demokraciu Bývalá Ministeryňa Zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová, ktorá má České korene ( Márie Jana...

Written by Andrej
· 1 min read >
Podľa Albrightovej sa Putin snaží podkopávať západnú demokraciu

Podľa Albrightovej sa Putin snaží podkopávať západnú demokraciu

Podľa Albrightovej sa Putin snaží podkopávať západnú demokraciu
Podľa Albrightovej sa Putin snaží podkopávať západnú demokraciu

Bývalá Ministeryňa Zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová, ktorá má České korene ( Márie Jana Korbelová) nesmela chýbať na konferencii s názvom “Naše bezpečnosť neni samozrejmosť. Práve táto konferencia bola venovaným otázkam bezpečnosti, a tak isto aj oslávila 20 výročie od vstupu Českej republiky do NATO.

Práve Albrightová bola čestným hosťom na konferencii

Práve Albrightová na konferencii jasne upozornila na postupne rodiaci sa nacionalizmus v jednotlivých krajinách a taktiež hovorila o prímaniach zákonov ohľadom oslabenia opozície v médiách. Práve podľa bývalej ministerky sa podkopáva jednotlivá demokracia v štátoch NATO. Práve niektoré štáty môžu napomáhať nepriateľom. Práve nacionalizmus je hlavným a nebezpečným faktorom, o ktorom rozprávala Albrightová na utorkovej konferencii, ktorá sa uskutočnila na Pražskom hrade. Podľa bývalej ministerky majú niektorí predstavitelia iné priority ako slobodu.

“Nemôžeme pomáhať (ruskému prezidentovi Vladimírovi) Putinovi, ktorý sa snaží aliancii rozdeliť a podkopať našu demokraciu. Musíme byť demokraciami stopercentne, nielen slovami, ale aj činmi, ” Upozorňuje Albrightová, ktorá aj týmto prejavom poukazuje na svoje jasné smerovanie USA a NATO.

Albrightová tak isto stihla predniesť aj odkaz nezúčastneného bývalého prezidenta Billa Clintona. Práve za jeho prezidentského mandátu vstúpilo Česko do NATO. Práve podľa Clintona je a bolo rozširovanie správnou vecou. Práve spojenectvo je dôležitým aspektom v súčasnosti ako inokedy predtým. Clinton v odkaze spomenul, že NATO by malo naďalej alianciu rozširovať. Práve Ukrajina a Gruzínsko sú možno novým otáznikom pre alianciu NATO.

Allbrightova po príchode do Česka predstavila aj svoju novú knihu, v ktorej spomína, aj prvého prezidenta Česka Václava Pavla. Podľa Albrightovej si ľudia nevážia doteraz, čo pre nich Václav Pavel robil.

“Skôr som nervózna, že nás Rusi chcú odstrániť z Európy a chcú, aby sme nemali žiadnych partnerov. Preto som rada, že americký prezident má záujem a stretáva sa s ľuďmi, ale neviem, aký signál to vysiela. Pre mňa je normálne, že prezident sa chce stretnúť a rozprávať s ľuďmi z všetkých krajín. Verím v diplomatické rozhovory, Opisuje aktuálne dianie Albrightová

Pocity a názory bývalý minister kine zahraničnej veci USA Madeleine Albright si môžte prečítať v jej novej knihe Fašizmus-Varovanie?

zdroj: https://www.infovojna.sk/article/video-putin-se-snazi-rozdelit-nato-a-podkopat-nasi-demokracii-varovala-albrightova-v-praze

 

 

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *