utorok, 30 mája, 2023

Podľa Cséfalvayovej je Ukrajina obeťou ruskej agresie a je potrebné jej pomôcť ako?

Posledné články

Podľa Cséfalvayovej je Ukrajina obeťou ruskej agresie a je potrebné jej pomôcť ako?

Podľa Cséfalváyovej je Ukrajina obeťou ruskej agresie a je potrebné jej pomôcť ako?
Podľa Cséfalváyovej je Ukrajina obeťou ruskej agresie a je potrebné jej pomôcť ako?

Súčasný stav dvoch rozhádaných susedných krajín postupne začína naberať na obrátkach. Boje na Donbase neutíchajú a postupom času je Ukrajina bližšie viac k západu ako k východu. Už to nie je Ukrajina, ktorá mala významné obchodné vzťahy s Ruskom. V súčasnosti sú krajiny rozhádané tak razantne, že aj malá omrvinka problémov môže rozpútať vážny svetový konflikt.

Ukrajina vs Rusko? 

Ukrajina prosí pomoc od Európskej únie a Petro Porošenko je naladený tak extrémne pro-západne, že v novom vyhlásení povedal, že Ukrajina bude vyhadzovať úradníkov, ktorí majú Ruské korene alebo rodinu. Na západe je zakázaná literatúra či hudba. Rusko naopak zmrazilo účty jednotlivým poslancom či významným podnikateľom Ukrajiny. Postupom času však Rusko zvyšuje svoje zmrazovanie. Tento krát sa začínajú už významnejšie sankcie voči Ukrajine. Na Ruskom území neuvidíme množstvo Ukrajinských potravín ale taktiež aj výrobkov. Zatiaľ čo proti-Ruské sankcie reálne nezničili ekonomiku Ruska. Pre Ukrajinu tieto sankcie môžu znamenať veľký problém. Ukrajina je korupčná, chudobná a v praktickosti bez žiadneho smerovania.

Práve predsedníčka zahraničného výboru Katarína Csefalváyová by bola najradšej ak by sme v blízkej budúcnosti mohli Ukrajine pomôcť ak sme onedlho predsedajúca krajina OBSE. Podľa poslankyne a predsedníčky Zahraničného výboru by mala Ukrajina dostávať častejšie silnejší podporný hlas od Slovenskej republiky.

 

Podľa Cséfalvayovej je Ukrajina obeťou ruskej agresie a je potrebné jej pomôcť ako?

„Myslím si, že ak chceme napomôcť riešeniu konfliktu, najefektívnejšie tak urobíme, ak budeme jednotne spolu s partnermi z EÚ a OBSE trvať na napĺňaní Minských dohôd alebo sprostredkovaním dialógu o prípadnom novom systéme riešenia konfliktu, ktorý by bol účinnejší a mohol by Minské dohody nahradiť. Verím, že naša diplomacia využije priestor, ktorý bude mať, a budeme na tomto poli veľmi aktívni,“ vyhlásila Cséfalvayová

 

Podľa Cséfalváyovej Rusko nedodržiava Minské dohody

„Rámec na riešenie konfliktu dali Minské dohody, ktoré, ako je známe, Rusko nedodržiava,“ povedala Cséfalvayová, podľa ktorej Ukrajine môžeme tento rok viac pomôcť aj ako predsedajúca krajina OBSE.

Ukrajinsko-Slovenské vzťahy sú v súčasnej dobe na veľmi dobrej úrovni. Ide predovšetkým o významné vzťahy u oboch prezidentov Kisku a Porošenka, ktorý sa za obdobie 4 rokov stretávali veľmi často. To či Slovensko pomôže Ukrajine viac uvidíme v novom roku 2019

https://www.youtube.com/watch?v=gTWQY2PaCxk

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/csefalvayova-vyhlasila-ze-ukrajina-je-obetou-ruskej-agresie-a-moskva-nedodrziava-minske-dohody

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články