utorok, 30 mája, 2023

Podľa Cséfalvayovej môže isť do Marrakéšu Andrej Kiska

Posledné články

Podľa Cséfalvayovej môže isť do Marrakéšu Andrej Kiska

Podľa Cséfalvayovej môže isť do Marrakéšu Andrej Kiska
Podľa Cséfalvayovej môže isť do Marrakéšu Andrej Kiska

Kontroverzný migračný pakt OSN

Rozhádal aj súčasnú stredopravú koalíciu. Po spŕške narážok od opozičného lídra SaS Richarda Sulíka a lídra hnutia SMER RODINA Borisa Kollára zareagoval aj súčasný Predseda vlády Andrej Danko. Danko sa tak pripojil k trojici a vzájomne odmietal pakt OSN. Pellegrini v Nedeľu (25.11) oznámil, že pakt nebude podpísaný. Na druhej strane si však Pellegrini prial vytvoriť nejakú analýzu či tam môže niekoho poslať.

Podľa Cséfalvayovej môže isť do Marrakéšu Andrej Kiska

Líder strany Béla Bugár a súčasný podpredseda vlády si stál za Lajčákom prakticky až do konca. Práve podľa Bugára by sme mali poslať človeka do Marrakéšu. Rozhádaná koalícia sa jednoducho nevie rozhodnúť či tam niekoho pošle alebo nie. Treba však pripomenúť, že sa Lajčák rozhodol podať demisiu. Práve koalícia chápe, že nemôže stratiť Miroslava Lajčáka, ktorý je už v Európe známi svojou diplomaciou. Vie to aj Katarína Cséfalvayová, ktorá by bola najradšej zato aby Lajčák pokračoval v poste Ministra Zahraničných vecí aj naďalej. Cséfalvayová má však druhé riešenie a navrhuje aby do Marrakéšu vycestoval prezident Andrej Kiska.

„Ešte stále môže ísť aj prezident, ktorého vláda nemá ako ovplyvniť v tom, či sa zúčastní alebo nezúčastní, takže stále je táto otázka otvorená,“

„Musíme tlmočiť naše postoje našim partnerom,“ myslí si Cséfalvayová o účasti na decembrovom rokovaní o Globálnom pakte OSN o migrácii v Marrákeši, o ktorom bude na budúci týždeň rozhodovať vláda“. povedala v relácii Pavla Demeša SVET Tu a teraz na TABLET.TV

„Očakávala som, že téma migrácie môže byť zneužitá rovnako ako v Maďarsku na strašenie občanov a to sa aj stalo,“ uvádza na margo prijatia parlamentného uznesenia o Globálnom pakte OSN o migrácii predsedníčka výboru.

„Nasadlo sa na vlnu populizmu, hystérie, kultúrnych vojen a málokto sa zaoberal tým, čo v dokumente v skutočnosti je,“ povedala.

„Nakoniec sa budú usmievať extrémisti a spokojne konštatovať, že všetku robotu sme urobili za nich,“

„Bolo namieste sa ozvať a pripomenúť našim koaličným partnerom, že kľúčové je to, čo je v programovom vyhlásení vlády,“ dokončila Cséfalvayová

Ako sa nakoniec Slovensko rozhodne uvidíme v nasledujúcich dňoch.

https://www.youtube.com/watch?v=WmHYoXbwKp8&t=3s

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/csefalvayova-este-stale-moze-ist-do-marrakesu-prezident-kiska

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články