utorok, 30 mája, 2023

Podľa Europoslanca Monota môže Merkelová za rozpad Európskej únie

Posledné články

Podľa Europoslanca Monota môže Merkelová za rozpad Európskej únie

Podľa Europoslanca Monota môže Merkelová za rozpad Európskej únie
Podľa Europoslanca Monota môže Merkelová za rozpad Európskej únie

Pád Angely Merkelovej 

Ilegálna migrácia postavila k múru celú Európsku úniu. Vďaka neriešiteľnosti problému a postupnému zľahčovaniu vyšla migrantská kríza nakoniec k pádu kancelársky Merkelovej, ktorá bola stálicou Nemeckej a zahraničnej politiky.

Posledné obdobie však jej popularita rapídne klesala. A to vďaka nevyváženej politike, ktorú Merkelová uprednostnila pred kresťansko-konzervatívnou. Otvorenosť ilegálnej migrácii vyšla na koniec dlhodobej a úspešnej kariéry Angely Merkelovej. Práve Angela Merkelová rozpútala významnú názorovosť, keď otvorila otázku migrácie a postupne sa jej otvorenosť zmenila na konečné prerozdeľovanie. Európska únia s podporou nového francúzskeho prezidenta Macrona tak plne podporila nápady kancelárky Merkelovej. Merkelová si tak vyžiadala ostrú kritiku nie len doma ale taktiež v zahraničí.

Bruselský diktát

si brúsil zuby na členské štáty ktoré nebudú poslúchať. Prvá krajina je Maďarsko, ktoré neposlúchlo významnú väčšinu solidárnych lídrov, ktorí podporujú masívnu vlnu ilegálnej migrácie. Merkelová v súčasnosti príjma obrovskú kritiku zo všetkých strán. Najnovšie sa do nej obul člen frakcie Európa pre slobodu.  Ide o Francúzskeho Európskeho poslanca Bernarda Monota. Ten obvinil Francúzsku kancelárku z hospodárskeho a sociálneho či kultúrneho rozpadu Európskej únie.

Ostrá kritika Monota

„Vážená pani kancelárka, vašich 13 rokov pri moci viedlo Európsku úniu k ekonomickému, sociálnemu a kultúrnemu rozpadu. Čo v skutočnosti vojde do dejín v dôsledku vašich činov, je vaša nevedomé a jednostranné rozhodnutie o otvorení Nemecka migrantom, s podporou pána (Jeana-Clauda) Junckera (predsedu Európskej komisie). Od roku 2015 prijala EÚ spolu 4 milióny mladých migrantov na takzvané Ravo na azyl, „zdôraznil Monot obracajúc sa na Angelu Merkelovú, ktorá v pléne vystúpila pred Európskym parlamentom v Štrasburgu.

Merkelovú nechcu až 2 tretiny Nemecka. Postupný pád socialistov sa blíži. Veľký a významný problém ma taktiež aj Emmanuel Macron, ktorý taktiež stráca pôdu pod nohami.

Francúzi ho volajú prezidentom bohatých a jeho globálna názorovosť môže byť v budúcnosti nebezpečná aj pre Francúzsko.

Práve jeho posledné vyhlásenie, že Európska únia potrebuje armádu aby sa únia chránila pred Ruskom, Čínou a USA zanechala masívnu kritiku nielen u politologov ale taktiež aj u prezidenta Trumpa. Macron, Juncker či Merkelová sú socialne politické postavičky, ktoré postupne strácajú popularitu. Zaujímavé budú voľby do Europarlamentu, ktoré môžu zmeniť nevyvážené hodnoty Európskej únie.

https://www.youtube.com/watch?v=Ubs57zPZzqg

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/poslanec-evropskeho-parlamentu-obvinil-merkelovou-z-rozpadu-eu

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články