utorok, 30 mája, 2023

Podľa Hrnka nové logo SZĽH pripomína tvorbu Kalmusa a Lorenza

Posledné články

Určite ste si všimli, že Slovenskom sa tento krát prejavila kauza s logom Slovenskej republiky na nových hokejových dresoch, ktoré prezentoval Marian Hossa (sám si jeden z nich obliekol aby ho aj odprezentoval).

Práve logo vyvolalo dosť veľký rozruch medzi politikmi, ľuďmi pričom názorovosť je odlišná. Práve logo Slovenskej republiky na dresoch sa stalo pravdepodobne nezaujímavou súčasťou samotného dresu. Čírou náhodou sa tak stretla partia pár moderných ľudí a pozmenila logo na toľko, že tento krát sa už o vlajku a klasické logo dvojkríža a našich pohorí vôbec rozprávať nedá. Na pohoriach sa objavili 3 hokejky, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou majú vystihovať, že ide o hokejové logo. Na druhej strane je poburujúce, že si predstavitelia Slovenského ľadového hokeja takúto veci vôbec dovolili.

Predstavitelia SZĽH v oficiálnom vyhlásení uviedli, že logo s dominujúcim bielym dvojkrížom vychádza zo štátneho znaku a “trojvršie” z hokejok má značiť úspech.

Práve Slovensko by sa malo pýšiť klasickým Slovenským logom a nie logom umelcov, ktorí stratili rovnováhu medzi moderným umením a Slovenským dvojkrížom. Slovenský znak by mal ostať Slovenským. Nie je to predsa módny doplnok či nejaká značka. Práve zmena loga je len začiatkom zmeny kultúry nie len v hokeji ale aj v spoločnosti. Na druhej strane by sa hokej mal viac starať o talenty, ktoré postupom času upadajú a Slovenský hokej stráca mladých talentovaných ľudí, ktorí síce majú talent ale po finančnej stránke v rozvíjaní talentu nemôžu pokračovať. Práve logo je len ukážkou ako sa čelný predstavitelia nudia a míňajú kopec peňazí na Marketing, ktorý by sa mohol viac zamerať na podporu mládeže či celkovo hokeja ako športu.

Podľa Hrnka nové logo SZĽH pripomína tvorbu Kalmusa a Lorenza

Jeden s prvých, ktorí upozornil na nové a „moderné“ logo bol poslanec národnej rady SR Anton Hrnko na svojom Facebookovom statuse

“Na verejnosti sa objavil nový návrh Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorého cieľom je zrušiť štátny znak na dresoch a nahradiť ho niečím, čo silne pripomína tvorbu košických pseudoumelcov Kalmusa a Lorenza. To hádam nemyslia vážne! Chcel by som sa opýtať predstaviteľov zväzu, či rovnako ako odmietajú na svojich dresoch štátny znak, odmietajú aj štátnu podporu. Potom by som ich výkon aj hádam pochopil. Ale ináč sa to pochopiť nedá!” 

Na logo taktiež zareagoval exminister obrany a v súčasnosti poslanec Smer-SD Martin Glváč

“Páni hokejisti a funkcionári! Urobte si aké chcete moderné logo a na dres dajte koľko chcete hokejok, ale na drese nemáte štátny znak. Použiť a ešte aj pozmeniť štátny znak je zakázané!” odkázal poslanec vedeniu SZĽH.

Na „moderné“ logo taktiež zareagoval aj opozičný poslanec a líder Sme Rodina Boris Kollár

„Pri všetkej úcte k autorovi štátny znak a štátny symbol sa nikdy nesmú trendovo modifikovať a už vonkoncom przniť hokejkami. Ak idú naši chlapci do boja za Slovensko, tak majú mať hrdo na dresoch náš znak a nie trendovú modifikáciu.”

Čo na to odborník na ústavné právo Ján Drgonec ?

“Slovenský zväz ľadového hokeja nemôže a nesmie meniť štátny znak,“

Či sa to ľadovému zväzu Slovenského hokeja páči alebo nie trendy majú ostať trendami a Slovenská vlajka nie je žiaden Armani, Adidas, Niké či Dior. Majú sa zachovať klasické znaky, ktoré poukazujú na tradície a hrdosť. Žiaľ v Slovenskom hokejovom zväze už pravdepodobne všetka hrdosť vyprchala

Zdroj : https://www.napalete.sk/hrnko-nove-logo-szhl-pripomina-tvorbu-kalmusa-a-lorenza/

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články