pondelok, 6 decembra, 2021

Podľa poslankyne NRSR je Slovensko Západ

Posledné články

Podľa poslankyne NRSR je Slovensko Západ.

Podľa poslankyne NRSR je Slovensko Západ
Podľa poslankyne NRSR je Slovensko Západ

Orientácia Slovenskej republiky sa po páde Mečiarovej vlády postupne preorientovala k západným hodnotám. Práve SDKU významne dopomohlo k súčasnej orientácii k západným hodnotám. Sme v Európskej únii a sme členmi NATO. Veľmi dôležitým a významným faktorom sú aj jednotliví politici, ktorí sa snažia čoraz viac vytvárať ešte významnejšie prozápadné hodnoty na aké je Slovensko zvyknuté. Práve Slovenská republika sa za jednotlivé roky svojej identity a existencie dokázala zmeniť na konzumnú krajinu, ktorá je niekedy až moc naivná.

 

Určená jednostrannosť?

Naivnou ju robia nielen politici, ale taktiež aj jednostranní novinári, ktorí nevedia pochopiť názory dvoch strán. Príkladom je napríklad proamerický Štefan Hríb, ktorý skoro každú politickú debatu si zavolá ľudí, ktorí sú jednostrannými rečníkmi. Naopak tu vôbec nejde o útok na orientáciu Slovenskej republiky. Práve naopak je potrebné uviesť kritiku, ktorá sa často veľmi zle počúva. Medzi jednu z osobností, ktorej hodnoty sú viac západné, ako národné je poslankyňa NRSR Katarína Cséfalváyová.

 

Podľa poslankyne NRSR je Slovensko Západ

Podľa nej je Slovensko Západ a musí sa tak správať. Slovensko je predovšetkým Slovenskom. Sme hrdý národ, ktorý dlho bojoval za slobodu. Národ, ktorý mal mená ako je Štefánik, Hodža či Štúr. Práve takýto hrdinovia skutočne bojovali za Slovensko a za národ. Slovensko má ostať Slovenské. Slovensko je malá krajina v strede Európy a za žiadnu cenu nie je Slovensko západom. Slovensko by mala byť malá, ale naopak úspešná krajina, ktorá sa nebojí pochváliť aj krajiny inak orientované na západ.

 

Mala by byť krajinou, ktorá je otvorená všetkým zahraničným investíciám aj z východu. Práve všetky partnerstvá by mali byť pre Slovensko výhodné a nemali by sme túto šancu premeškať. Západná orientácia je nastavená. Na druhej strane však netreba zabúdať na vzťahy s Ruskom alebo s čínou. Ak chce byť Slovenská republika úspešnou krajinou musí v sebe nájsť kritický pohľad, ktorý nie je len jednostrannou víziou vybraných novinárov, umelcov či hercov. Slovensko nie je západ.

Nachádza sa v strede Európy. Má bohaté tradície a kultúru narozdiel od niektorých krajín Európskeho spoločenstva

 


zdroj: https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-2018/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články