pondelok, 24 januára, 2022

Podpásovka pre Slovákov: Prijatie pod rúškom KORONY? Poslanci NRSR schválili to, čo Slováci nečakali.

Posledné články

Prijatie pod rúškom KORONY? Poslanci NRSR schválili to, čo Slováci nečakali.

Síce obchodníci a potravinári protestovali a parlament vyzvali, aby nové pravidlá neprijali nestalo sa tak. Parlament schválil novelu zákona o odpadoch.

Foto: facebook – Igor Matovič

Obchodníci dokonca tvrdia, že poslancov vyzvali, aby nové pravidla za žiadnych okolností neprijímali a tvrdili, že sú v rozpore s Ústavou. Naliehanie bolo nakoniec zbytočné. Novela prešla a Slovákov čaká nelichotivé prekvapenie v podobe zdražovania. Najnovšie predpovede hovoria o zdražení potravín o neuveriteľných 20 percent

Zdroj: TASR/Michal Svítok

Proti novele bojovali: Zväz obchodu (ZO) SR, Asociácia priemyselných zväzov (APZ), Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR a Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ), Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK).

Márny boj

Novela bola prijatá v skrátenom legislatívnom konaní. Jej cieľom bolo zvýšiť príspevky výrobcov do systému triedeného zberu. Tieto zmeny sa odrazia na cene potravín.

„Výrobcovia už majú uzatvorené zmluvné vzťahy a cenové podmienky pre rok 2021 a nevedia zvýšenie recyklačných poplatkov premietnuť do ceny pre spotrebiteľa. Prijatie tohto právneho predpisu bude znamenať mimoriadne náklady pre obchodníkov a bude mať fatálne následky, povedal prezident ZO SR Martin Katriak

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články