utorok, 30 mája, 2023

Poliačik o migrantoch: “Zaslúžia si našu pomoc a veľa z nich aj náš obdiv”

Posledné články

Poliačik o migrantoch: “Zaslúžia si našu pomoc a veľa z nich aj náš obdiv”

Poliačik o migrantoch
Poliačik o migrantoch

Prezliekač kabátov Martin Poliačik sa zase verejne vyjadruje k otázke migrácie. Ale prečo prezliekač kabátov? Keď silnému liberálnemu aktivistovi nestačí Sloboda a Slodiarita (SaS) tak prejde ešte k u ultra-liberálnejšej strane. No a ktorá iná by to bola, než Progresívne Slovensko. Martin Poliačik sa s názormi SaS rozchádzal najme v otázke ilegálne migrácie. Sloboda a Solidarita je aktívne proti migrácií no poslanec Poliačik mal na to vždy iný názor. Odišiel práve kvôli týmto odlišnostiam?
Tentokrát Poliačik zašiel ešte ďalej a bráni migrantov vo svojej facebook príspevku.

 

Poliačik o migrantoch

Marin Poliačik sa vo svojom príspevku odvoláva na informácie z Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Ktorý hovorí o tom, že od druhej svetovej vojny máme práve v tomto roku najväčší počet ľudí čo boli zo svojich domovov násilne vysídlený. Ide o približný počet 25,9 miliónov utečencov na našej planéte v rámci lokálnych alebo geopolitických konfliktov.

Martin Poliačik:

“Na Slovensku sa veľa ľudí oháňa pojmami ako “migračná kríza” a strašia utečencami, ktorí nám sem prišli páchať zlo. Pravda je taká, že na Slovensko sa migranti nehrnú – od roku 1993 Slovensko prijalo 58 886 žiadostí o udelenie azylu, z čoho v roku 2014 prijalo ministerstvo vnútra len 331 žiadostí a ich počet stále klesá (v roku 2018 bolo žiadostí iba 178),”

 

“Treba si pamätať, že veľa z tých ľudí, ktorými strašia niektorí politici, sú ľudia ako vy a ja, majú svoje rodiny, kamarátov, sny. Nikto nechce opustiť svoj domov bez svojich vecí a riskovať život. Treba si pamätať, že drvivá väčšina ľudí, ktorí žiada o azyl, to robí preto, lebo inú možnosť nemajú.”

Ak teda vieme, že títo migranti odišli zo svojich domovov v rámci nejakého konfliktu. Tak treba poznamenať aký milovaný štát Martina Poliačika vyvoláva najviac geopolitických a lokálnych konfliktov na planéte. A na základe aj takýchto konfliktov sa zvýšil počet migrantov.

Ak chcete viac vedieť o tomto milovníkovi migrantov tak sa si otvorte tento článok: My musíme robiť migrantov šťastnými.

Migranti musia byť šťastný
Migranti musia byť šťastný

 


Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/poliacik-o-migrantoch-zasluzia-si-nasu-pomoc-vela-z-nich-aj-nas-obdiv/1794883

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články