pondelok, 24 januára, 2022

Polievka ako liek

Posledné články

Polievka ako liek

Polievka ako liek
Polievka ako liek

 

Môže byť podľa vás polievka aj liekom? Ja si myslím že áno. A taktiež to dokzaujú vedecké a lekárske štúdie po celom svete. Polievky, ktoré sú tradične domáce žiadne umeliny a iné fabrikáty. Polievka je rozhodné zdravá a je liekom.

 

Ale, ktoré polievky to sú? – Polievka ako liek

Je treba sa pozastaviť a uvedomiť si o akú polievku ide a čo s ňou chcete liečiť? Ak máte nádchu a bolí vás hrdlo tak dobrý riešením je slepačí alebo hovädzí vývar. Ktorý zaručene premastí vaše podráždené hrdlo. Nezabudnite na to že aj keď máte infekciu v hrdle a chcete ju rýchlo zničiť. Musíte polievku „srkat“ pomaly a po menších dúžkach. Ale čo je najhlavnejšie je to že polievka musí byť príjemné teplá. Nesmie byť chladná, vlažná nebojdaj horúca. Horúca polievka vám tak isto uškodí ako horúci čaj. Len vám podráždi hrdlo a tým si len uškodíte. Takže príjemne teplú odporúčam.

 

Ak máte problém s hrdlom dobro variantou je aj cibuľová alebo cesnaková polievka. Ktorá zaručene zaberie.
Sú to najčastejšie tri polievky, ktoré požívame na choroby a to ako liek.

Taktiež je polievka skvelým variantom proti horúčke. Dobrá teplá polievka vám zaručí že sa dobre vypotíte. A zaženiete tak teplotu z organizmu. Myslím tým horúčku.

 

Na čo netreba zabúdať?

Je dobre vedieť že polievka je liek ale sú tú určité body na ktoré by ste nemali zabúdať pri je príprave.

 

  • Nepresoľovať

To je podľa mňa veľmi dôležitý aspekt. A práve aj kvôli tomuto polievka v nemocniciach chutí tak ako chutí. Presolená polievka spôsobí to že môže zaťažiť váš organizmus. Na čo by ste si mali dávať pozor najme ak máte problémy si obličkami a ste chorí.

  • Menej koreniť

To je podobný aspekt ako so soľou. Avšak  trocha viac čierneho korenia je dobre na podráždené hrdlo a na to by ste taktiež nemli zabúdať.

 

  • Japónske polievky

To je taký najlepší spôsob ako pripraviť polievku. Je pripraviť japonsky vývar alebo inú Japonsku polievku. Japonci majú najzdravší jedálniček na svete. A o tom svedčia aj ich vysoko zdravé polievky.

 

Fakt vám odporúčam sa isť pozrieť na nejaký ten japonsky recept.
Taktiež varia polievky pri iných teplotách a tak neničia vitamíny v zelenine.
Ako skvelú a veľmi chutný recept vám odporúčam tento: Morčacie so špargľou v syrovej omáčke

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články