Image default
Zahraničie

Porošenko: „Bojujeme s Ruskom za slobodu a demokraciu, za západné hodnoty“

 Podľa súčasného Ukrajinského prezidenta Petra Porošenka je NATO jediná záruka prežitia Ukrajiny. Pri absolvovaní interview pre Rheinische Post priznal aká je kľúčová a dôležitá úloha NATO v boji proti Rusku na východných hraniciach NATO.

 Podľa Porošenka je práve Ukrajina optimistickou a silnou stránkou, ktorá bráni východné krídlo NATO pred Ruskom. Porošenko pre Rheinische Post pokračoval dalej sa pochválil:

 Dnes dávame 6% HDP na armádu. A myslím si, že tým fakticky hráme dnes závažnú úlohu v boji s Ruskom na východnom krídle NATO. Pritom nebojujeme len za seba, ale aj za Európu, demokraciu, slobodu, Západ a západné hodnoty,” povedal Porošenko.

“Kto prispel k tejto zmene nálad? Putin! Stmelil nás. Keď Rusko nerešpektuje svetový poriadok a medzinárodné právo, je pre nás Severoatlantická aliancia jedinou zárukou prežitia,” zdôraznil Porošenko.

Porošenko v rozhovore priznal, že väčšina Ukrajincov chce vstúpiť do NATO a Eú. Hlavnou príčinou prečo chcú Ukrajinci do Nato a Eú vstúpiť je samotná Ruská Federácia.

Porošenko je prozápadným politikom, ktorý bude neustále proti Rusku. To čo im ponúkne západ je pre Ukrajinu to najlepšie, pretože je to západné takže to musí byť aj najlepšie. Ukrajina je stále krajinou, ktorá nepozná liberálnu demokraciu. Ja prajem Ukrajine žiť v liberálnej demokracii plnej pravidiel, ktoré sa musia plniť. Želám Ukrajine eurofondy, ktoré v krajine vytvoria ešte väčšiu korupciu. Ukrajina je v súčasnosti maximálne zdegradovaná práve takýmito ľuďmi akým je ich samotný prezident Porošenko. Človek, ktorý na smrť vyhnal tisícky mladých chlapcov. Ten, ktorý bezhlavo dôveruje Európskej únii a ten, ktorý ma vidinu, že keď Ukrajina vstúpi do EÚ tak sa krajina mať lepšie. Umelohmotná bublina, ktorá spľasne okamžite ako vstúpite za brány Eú a liberálnej demokracie. Média sú kúpené západom a špinia Rusov aj za najmenšiu „blbosť“ . Ak by pri moci boli inteligentný ľudia, Ukrajina by dávno mohla byť sebestačnou krajinou a možno druhým východným Švajčiarskom. Korupcia, sprostá propaganda a naivita ľudí dohnala Ukrajinu na úroveň nevyspelej krajiny na čele s Oligarchom.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/porosenko-bojujeme-s-ruskom-za-slobodu-demokraciu-za-zapadne-hodnoty-putin-nas-stmelil-nato-je-zarukou-prezitia/1529726

Súvisiace články

Zabudnutý zločin: Britský koncentračný tábor v Južnej Afrike

Andrej

Európska komisia podporuje podpísať Globálny pakt OSN o migrácii

Andrej

Putin pohrozil Európe jadrovou odvetou prečo ?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..