piatok, 28 januára, 2022

Porošenko: Naše jednotky sú pripravené odraziť ruskú agresiu

Posledné články

Porošenko: Naše jednotky sú pripravené odraziť ruskú agresiu

Ukrajinský prezident Petro Porošenko opäť preukázal „hrdosť“ kedy na socialnej siete jednoznačne poukázal, že Ukrajinské jednotky sú pripravené na akúkoľvek ruskú agresiu z Azovského mora.

„Pozrel som si komplexné taktické cvičenia na obranu morského pobrežia. Naše jednotky sú pripravené odraziť ruskú agresiu z Azovského mora,“ uviedol Porošenko na svojom účte na Facebooku

Porošenko pred niekoľkými týždňami ukončil zmluvu o dobrých vzťahoch medzi Ruskom a Ukrajinou. Západná Ukrajina (Lvovská oblať) zakázala akékoľvek publikácie Ruských kníh, piesni či hudby. Na Ukrajine je Rusko medializované ako nepriateľ číslo 1 a to vdaka západnej propagande, ktorá neustále motivuje mladých ľudí aby sa pripojili k vojnám na Donbase.

Práve na Donbase nebojujú len profesionálne vojská ale taktiež amatéri, ktorí sa rozhodli bojovať za vlasť. Tak či onak zlá a škodná propaganda zničila akékoľvek vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorá mala partnerské vzťahy na úrovní bratskej rodiny. Porošenko hlása pro-západný prístup a USA taktiež prispieva k vojne na Donbase. Mnoho ľudí na Donbase jednoducho nechce slobodu od Ukrajiny.

Existuje množstvo názorových videí obyvateľov, ktorí ostro kritizujú samotných vojakov. Krym bo vždycky Ruským. Ak by nebol Ruským  tak by referendum o pripojení Ruska jednoducho nezafungovalo. Ľudia však s vysokou väčšinou súhlasili. Išlo teda o brutálnu a šialené mocenské zlo Ruska? Alebo to bola len klamlivá propaganda? Tak či onak Ukrajina je partner tomu, kto jej dá viac. V súčasnej dobe jej dá viac (peňazí samozrejme) západ. Ak by sa vojna skončila Rusko by bolo ešte viac obsadené práve Americkými zbraňami na Ukrajinskom území.

Porošenko zdôraznil, že velitelia Ukrajinskej armády môžu účinnou cestou plánovať a riadiť všetky jednotky bojových operáciách. Či už ide o bojové operácie na zemi, mori či vo vzduchu

Rusko pred niekoľkými mesiacmi začalo blokovať lode plávajúce k prístavom v ukrajinských mestách Berdansk a Mariupol. Ukrajinský predstavitelia informovali členské krajiny Európskej únie a Spojené štáty aby uvažovali o uvalení ďalších sankcii proti Rusku. Išlo by o uvalenie sankcii pre blokádu Azovského mora.

https://www.youtube.com/watch?v=MIunPJCeizY

Amerika označila kroky Ruska za  pokus destabilizácie Ukrajiny

zdroj: https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Nase-jednotky-su-pripravene-odrazit-rusku-agresiu-z-Azovskeho-mora-uviedol-Porosenko-305650

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články