streda, 1 decembra, 2021

PORUŠENIE ZÁKONA: Nečakaná RANA pre Mikasa od Generálnej prokuratúry!

Posledné články

PORUŠENIE ZÁKONA: Nečakaná RANA pre Mikasa od Generálnej prokuratúry!

ÚVZ podľa rozhodnutia Generálnej prokuratúry porušila zákon. UVZ porušul zákon pri vydávaní opatrení v čase prvého vyhlásené ho nudzového stavu pre pandémiu nového koronavírusu. Porušenie ma súvisieť najmä s nedostatkom vecnej pôsobnosti ÚVZ na vydávanje opatrení lo vyhlásení mimoriadnej situácie a núdzového stavu , ako aj s právnou formou opatrení.

Ján Mikas. Foto – TASR

„ÚVZ má na vybavenie upozornenia prokurátora 30 dní od jeho doručenia. Po doručení oznámenia ÚVZ o vybavení upozornenia prokurátora zváži generálna prokuratúra ďalší postup vo veci,“ uviedla pre TASR zastupujúca hovorkyňa GP Jana Tökölyová.

ÚVZ pre TASR potvrdil, že sa zaujimajú o stanovisko prokuratúry a budú ho analyzovať.

„Po jeho vyhodnotení sa k nemu následne vyjadríme,“ podotkla hovorkyňa úradu Daša Račková.

„Preto takéto námietky, ktoré sa týkajú výsostne odbornej problematiky, treba z toho hľadiska aj posudzovať. V žiadnom prípade sa netýkajú problematiky právnej, a preto posudzovanie týchto odborných kritérií a vecná správnosť ich aplikácie v jednotlivých opatreniach je zo strany prokurátora mimo rámca jeho právomoci,“ uviedla prokurátorka

Čo hovorí právna analýza Štefana Harabina?

„Osoba nenakazená koronavírusom nemá právnu povinnosť nosiť rúško. Uloženú pokutu nemusí zaplatiť. Nútenie zdravého človeka používať rúško je zjavne mučením, ktoré je zakázané článkom 3 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd,“ tvrdí bývalý predseda Najvyššieho súdu SR JUDr. Štefan Harabin. Harabin dokonca na Jána Mikasa podal trestné oznámenie.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články