streda, 1 decembra, 2021

Poslanec Goga na rovinu o amerických sankciách voči EU!

Posledné články

Poslanec Goga na rovinu o amerických sankciách voči EU. “Chcú šikanovať Európu”

Ľudovít Goga je poslancom NRSR za Sme Rodina. Poslanec na svojom Facebookovom statuse poukázal na avizované ekonomické sankcie voči Európskej únii. Goga upozorňuje, že Americký kongres sa snaží pretlačiť ekonomické sankcie voči Európskej únii. Nejde len o cla, ale tak isto o sankcie, ktorými majú šikanovať Európu.

Pravdepodobne tak ide o pomstu za výstavbu Nordstream 2. Práve tento projekt ma zvýšiť dodávky ruského plynu do Európy. To sa Američanom nepáči. Hlavným plánom amerického kongresu je postaviť terminál pre export skvapalneneho plynu do Európskej únie. Poslanec poukázal, že po výstavbe by sa vytvoril po skvapalnenom plyne dopyt a prinútil by transport plynu s Ruskom zastaviť.

Poslanec Goga na rovinu o amerických sankciách voči EU. “Chcú šikanovať Európu”

Cely status poslanca NRSR Gogu

“Americký kongres sa snaží pretlačiť ekonomické sankcie voči EU v pravom zmysle slova. Nejedná sa len o clá, ale o sankcie, ktorými majú záujem šikanovať Európu za výstavbu projektu Nordstream 2, ktorý má zvýšiť dodávky ruského plynu do Európy. Plán amerického kongresu je postaviť terminál pre export amerického skvapalneného plynu do EU, vytvoriť po ňom v Európe dopyt a prinútiť Európu projekt s Ruskom zastaviť.

Kongres si ale neuvedomil jednu veľmi zásadnú vec, projekt je už takmer dokončený a v roku 2020 sa má začať prvý transport plynu.
História amerických sankcií siaha ďaleko no v posledných rokoch sa to stalo zbraňou americkej šikany využívajúcej dominanciu amerického finančného systému. Sú často krát mierené proti politickým predstaviteľom či samotným firmám za ich „správanie“ a rozhodnutia mimo USA, čo nie je práve v súlade s medzinárodným právom. Príkladom toho sú sankcie proti firmám obchodujúcim s Iránom, rovnako tak zasahovanie USA do vnútropolitickej situácie v Južnej Amerike. Je pravda, že Nordstream je diskutovaným projektom aj v rámci EU no americkí konzervatívci zasahovaním do svetového hospodárstva idú proti svojmu primárnemu ideologickému dna. Má Európa kupovať americké LNG? Len vtedy keď USA navrhne pre Európu také podmienky, ktoré budú výhodnejšie ako prináša nákup ruského“ napisal Goga na socialnej sieti Facebook

Zdroj: https://www.facebook.com/LudovitGoga/posts/2488873938056119

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články