pondelok, 6 decembra, 2021

Posledná kázeň Mariána Kuffu? Kuffa bez sevitky o prenikaní liberalizmu v cirkvi a jeho možnom konci.

Posledné články

Posledná kázeň Mariána Kuffu? Kuffa bez sevitky o prenikaní liberalizmu v cirkvi a jeho možnom konci.

Zdá sa, že liberalizmus masívne preniká aj do katolíckej cirkvi. Silný konzervativizmus je dnes pravdepodobne len minulosťou a trendu liberalizácie podľahla aj katolícka cirkev. Myslí si to aj liberálmi nenávidený kňaz Marián Kuffa, ktorý je pripravený, že onedlho môže pod takýmto vedením skončiť. Radi ho už nemajú ani biskupi, ktorí sa Kuffovi obrátili chrbtom a verejne ich podporil aj súčasný líder KDH Alojz Hlina.

Naopak Arcibiskup Orosch patrí medzi dlhodobých zástancov Mariana Kuffu a sám v minulosti čelil útokom liberálov, ktorí ho odsudzovali za jeho konzervatívne názory. Cirkev však musí predstavovať konzervativizmus. Práve cirkev predstavuje zrod pravého konzervativizmu v spoločnosti. Dnes je však všetko inak.

Kuffa na vďačne pozvanie Oroscha hovoril o liberalizme a o jeho možnom konci.
“Boh je láska a pravým znakom slobody je láska. Akej skúške boli vystavení prví ľudia? Nevieme, ale podľa Kuffu zvolili si hriech, teda svojvôľu v rozpore s Božou vôľou, a preto znakom všetkého prekročovania pravidiel je morálny liberalizmus: Fašizmus a komunizmus vznikli z liberalizmu, nie naopak. Je to vzopretie sa vôle Božej. Je to svojvôľa. Svojvôľa končí vždy katastrofou.”

“Annáš, Kaifáš, farizeji sú liberálni kresťania. Vyhlasujú, že sú kresťanská elita, ale odmietajú Krista, ktorý hovorí cez kňazov a biskupov, uviedol Kuffa. Ten sa vyjadril aj k včerajšiemu rozhodnutiu dvoch biskupov Zvolenského a Sečku, ktorí ho menovite vyzvali, aby sa politicky neangažoval.
“Pozrite koľko schytal tento biskup. Od liberálnych kresťanov. Koľko schytal Váš dekan od liberálnych kresťanov. Ak chcete pomôcť kňazovi, napomeňte ho medzi štyrmi očami, ale nie cez média, uviedol Kuffa.

“Vyzerá, že sa bojím? Daniška /redaktor Postoja/ nikdy so mnou nerozprával. Verejne ma pošpinil a verejne mu odpúšťam. Ako na špinili na arcibiskupa, na dekana, tak na špinili aj na mňa. Poslúchnem biskupov. Kto Vami pohŕda, mnou pohŕda. Liberálni kresťania ničia našu cirkev zvnútra. Hovorím to nahlas, je to tak.”
“Nebojím sa, aj keď možno hlásam naposledy. Som pripravený, že my zotnú hlavu.” Zároveň zvýraznil, že do katolíckej Cirkvi preniká liberalizmus.

zdroj: https://www.svetlosveta.sk/slider/kuffa-nebojim-sa-mozno-kazem-verejne-naposledy-som-pripraveny-ze-mi-zotnu-hlavu/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články