pondelok, 24 januára, 2022

POŠTVAL proti sebe polovicu Slovenska! Po vete Jozefa Banáša mnohí odpadnú! „Pokiaľ nebude na Slovensku rovnováha medzi…

Posledné články

POŠTVAL proti sebe polovicu Slovenska! Po vete Jozefa Banáša mnohí odpadnú! „Pokiaľ nebude na Slovensku rovnováha medzi…

Slovenský spisovateľ Jozef Banáš je jasným príkladom toho, že sa za svoj názor absolútne nehanbí. Za toto ho pravdepodobne mainstream mať rád jednoducho nebude. Práve Robert Fico a Peter Pellegrini predstavujú pre súčasný mainstream akési 12 ročné zlo, ktoré má vymeniť súčasná vláda Igora Matoviča.

Podľa Banáša by v každej krajine mala byť určitá rovnováha medzi ľavicou a pravicou. Banáš tak porovnal dvoch bývalých premiérov SR.

Banaš HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher
Banaš HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher

Vyjadrenie Jozefa Banáša

Peter versus Robert, alebo Peter a Robert?

Ospravedlňujem sa, že oslovujem dvoch ústavných činiteľov takto familiárne, ale pán predseda Pellegrini je vo veku mojej staršej dcéry a pán predseda Fico je odo mňa o šestnásť rokov mladší, takže tak trochu otcovský vzťah k obom si, hádam, môžem dovoliť

Navyše som jeden z mála občanov tejto krajiny, ktorí Robertovi šéfovali – bol členom stálej delegácie NR SR pri Parlamentnom zhromaždení rady Európy, ktorú som viedol.

Dnes – v pondelok som mal česť sa zoznámiť sa a trochu podebatovať s pánom predsedom Pellegrinim a rád som strane Hlas podpísal hárok na registráciu. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že rozloženie Smeru slovenskú ľavicu oslabilo, nazdávam sa, že opak je pravdou.
Budú dve ľavicové strany – Pellegriniho Hlas pre liberálnejších ľavičiarov, Ficov Smer pre tých fundamentálnejších.

Zdroj: SME - JOZEF JAKUBČO
Zdroj: SME – JOZEF JAKUBČO

Iba ak budú tieto dve strany spolupracovať je nádej, že slovenská ľavica bude vážnym a dôstojným súperom liberálnym stranám, ktoré majú – navyše – obrovskú výhodu v mediálnej podpore.

Ako neustále zdôrazňujem – pre zdravé fungovanie akéhokoľvek systému je prvoradý predpoklad rovnováha. Pokiaľ nebude na Slovensku rovnováha medzi pravicou a ľavicou, bude to zlé pre stabilitu nášho politického systému.

Myslím, že obom lídrom – Petrovi aj Robertovi je to jasné, a preto by prvoradou zásadou pre ich vzájomnú budúcu komunikáciu mala byť korektnosť, neútočenie, nezatváranie dverí, nepálenie mostov.

Rozumiem zatrpknutosti Roberta, ale osočovanie „Pelletónu“ ako zradcov nie je hodné najskúsenejšieho harcovníka na našej politickej scéne.

O to viac, keď pri sledovaní insitných krokov a vyjadrení premiéra Matoviča začína byť čoraz väčšej časti slovenských voličov jasné, že otázka predčasných volieb začne byť koncom roka aktuálna.

Verím, že Smer a Hlas sa dokážu dohovoriť, bude to na prospech nielen slovenskej ľavice, ale celej Slovenskej republiky.

Peter a Robert, držím vám palce

Jozef Banáš

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články