pondelok, 6 decembra, 2021

Povedal to NA ROVINU! „ZODPOVEDNOSTI sa nezbavia. Igora Matoviča roky VYTVÁRALA…“

Posledné články

NA ROVINU! „ZODPOVEDNOSTI sa nezbavia. Igora Matoviča roky VYTVÁRALA…“

Povedal to NA ROVINU

Podľa bývalébo ministra školstva a politológa Juraj Draxler Igora Matoviča roky vytvárala bratislavská kaviareň

Celé vyjadrenie politológa Draxlera

„Nezabudnime: Igora Matoviča roky vytvárala bratislavská kaviareň. Zodpovednosti sa nezbavia.

Keď sa dnes v Bratislave stretnete s nejakým známym, alebo dokonca bývalým protivníkom z politiky, prvá veta je: čo na to hovoríte, je to celé hrozné!
Áno, ľudia sú šokovaní, že máme premiéra, ktorý komunikuje ako 15-ročné rozmaznané decko. Konečne precitli, že predsedom parlamentu je niekto, kto si s nezletilými dokáže písať, ako sa „vyšukajú“. Mnohí sú šokovaní historkami z ministerstiev, kde sa vládne chaoticky a bez štábnej kultúry.

Zdroj: TASR
Foto: archívne, SITA/Bratislav Bibel

Akurát mám taký veľmi zvláštny pocit, keď takto počujem sťažovať sa aj ľudí, ktoré majú blízko ku klasickej kaviarni. Nechcem to veľmi rozmazávať, lebo je to v tejto chvíli zbytočné. Ale aj pre budúcnosť by sme nemali úplne zabúdať na jedno: do akej miery je za dnešok zodpovedná práve kaviareň, najmä cez mediálnu komunikáciu.

Kaviareň tu roky vytvára obraz, že politika nie je zložité vyvažovanie záujmov a preferencií, ale hlavne moralizovanie a maľovanie vzdušných zámkov. Dobrým politikom je pre nich niekto, kto je náruživý pozér.
Kaviareň tu roky ničí zárodky kompetentnej diskusie o vládnutí. Namiesto toho vytvára dojem, že všetko sa dá vyriešiť nejakými radikálnymi krokmi, či už ich nazvete reformami, alebo hocičím iným. Hlavne aby sa sľúbilo niečo úplne nové a prelomové.
Kaviareň tu vytvorila diskusiu, kde sa všetko zvalí len na korupciu a tvárime sa že nie je dôležité kompetentné vládnutie, ale „boj“ s temnými silami.
Toto všetko si spočítajte, a dostanete Igora.

Iste, oni to tak neplánovali, kaviareň chcela všelijakých pozérov v duchu havlovských tradícií plus miklošovských „reformátorov“. Ale holt, vypálilo to takto.

Bola to kaviareň, ktorá sa tešila tým viac, čím sa politika stávala menej profesionálna. Keď som z okruhu vládnutia ochádzal ja, potom aj stranícki politici Peter Kažimír alebo Marek Maďarič, mnohí z kaviarne si gratulovali, lebo tam ostávali tie z ich pohľadu viac ideologicky či biznisovo, „smerácky“ vyhranené typy, proti ktorým mohli ďalej prskať, a z toho mali až živočíšnu radosť. Bez ohľadu na to, čo to znamenalo pre krajinu.

Mimochodom, keď som bol ministrom, spolupracovníci mi občas preposielali príspevky zo sociálnych sietí, kde často práve takíto ľudia, ktorí majú inak plné ústa „kritického myslenia“, si napríklad o mne vymieňali tak nezmyselné klebety a fámy, že človek naozaj len neveriacky krútil hlavou. Od mojich údajne satanských manipulácií s verejnými prostriedkami, až po totálne nezmysly z osobného života. Po mojom odchode to šíriť prestali, ale pochybujem, že sa niekto nad svojím vtedajším správanim aj „kriticky“ zamyslel.

Nie, dnešnú garnitúru si nezvolil hlúpy národ, ako sa teraz kaviareň snaží všetko vysvetliť, oni tomu robili cestu.
Zrejme poznáte takých tých rodičov, ktorí sa snažia tváriť veľmi progresívne, ale deti sa im podarí vychovať akurát rozmaznané, neustále na seba priťahujúce pozornosť, tekavé, bez morálky a vízie, čo vlastne chcú v živote dosiahnuť.

Kaviareň sa tu hrala na osvieteného rodiča, ale do dospelosti doviedli akurát večne šaškujúce monštrum menom Igor“ vyjadril sa na socialnej sieti Facebook Draxler

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články