streda, 1 decembra, 2021

Pozná sa Iveta Radičová s Georgom Sorosom?

Posledné články

Pozná sa Iveta Radičová s Georgom Sorosom?

Pozná sa Iveta Radičová s Georgom Sorosom?
Pozná sa Iveta Radičová s Georgom Sorosom?

Kto je Iveta Radičová?

Iveta Radičová rodená Karafiátová je Slovenskou sociologičkou, bývalou premiérkou a v súčasnosti dekanka na Fakulte Masmédií na Paneurópskej vysokej škole. Bola ženou zosnulého herca Stanislava Radiča. Radičová taktiež kandidovala za post prezidenta Slovenskej Republiky v roku 2009. Nakoniec však skončila na druhom mieste, kde ju porazil Ivan Gašparovič. Vtedy získala podporu 38,05%. Radičová je však známou predovšetkým viac s politickej oblasti ako zo strany sociologickej, ktorú aj v roku 1979 vyštudovala a neskôr sa jej venovala.

Politická činnosť Radičovej

Iveta Radičová sa nikdy netajila, že je zmýšľajúcou pravicovou političkou. Politickú kariéru začala v roku 1990, kde sa stala členkou Verejnosti proti násiliu. Radičová však bola v politike viac v ústraní a venovala sa bližšie sociológii. Veľká úloha, kedy mohla Radičová svoju sociologickú prax využiť prišla v roku 2005, kedy ju Mikuláš Dzurinda nominoval za post ministerky práce, rodiny a sociálnych vecí. Od tohto roku v praktickosti začala jej výrazná politická kariéra, ktorá pokračovala aj naďalej. V novembri 2006 sa Radičová rozhodla stať členkou vtedy najsilnejšej pravicovej strany na Slovensku SDKÚ-DS v ktorom vystupovala aj najznámejšia politická dvojica Ivan Mikloš a Mikuláš Dzurinda. Ako kvalitná sociologička sa Radičová v strane uchytila a tak od novembra 2006 sa stala  podpredsedníčkou strany pre sociálne veci a zdravotníctvo.

https://www.youtube.com/watch?v=4fpF3dft5dk

Rok 2006 koniec vládnutia pravice

V roku 2006 sa k moci dostal po prvý krát SMER-SD. Radičová však do parlamentu bola zvolená a stala sa poslankyňou národnej rady.

Prvá premiérka Slovenskej republiky

Stalo sa tak v roku 2010, kedy po 4 rokoch sa dohodli pravičiari na zostavení „zlepenca“ ( takto vládu volal Robert Fico líder SMERU-SD). Grécky euroval však rozhádal „zlepenec“ natoľko, že prišlo k pádu Radičovej vlády. Hovorí sa aj o Richardovi Sulíkovi, že môže za pád vlády. Na druhej strane Sulík preukázal slovo chlapa a nepodporil peniaze pre Grécko. Týmto však padla vláda Radičovej.

Po politike do akademického ústrania

Iveta Radičová patrí stále medzi najsilnejšie pravicové mená v súčasnosti. Návrat k politike však momentálne nezvažuje a v súčasnosti je Dekankou na fakulte Masmédií PEVŠ.

Pozná sa Iveta Radičová s finančníkom Georgom Sorosom?

Netreba zabúdať, že kariéra Ivety Radičovej nebola len politická a sociologická. Radičová bola v roku 2004 významnou členkou Otvorenej spoločnosti. Od roku 2001 až 2004 bola Radičová predsedníčkou správnej rady NOS-OSF. V preklade ide o najznámejší „filantropický“ projekt Georga Sorosa. Ako sa v online brožúrke „Nadácia otvorenej spoločnosti – 20 rokov činnosti v prospech Slovenska“ spomína na Ivetu Radičovú.

Zasadnutie správnej rady s Georgom Sorosom v Bratislave
Zasadnutie správnej rady s Georgom Sorosom v Bratislave

„Vláda Ivety Radičovej mala postoj k Georgeovi Sorosovi otvorený, pretože premiérka i viacerí jej kolegovia ho osobne poznali a bola im známa jeho filantropická činnosť (I. Radičová bola v rokoch 2001 – 2004 predsedníčkou správnej rady NOS – OSF). Isté prekvapenie preto vyvolala skutočnosť, že premiérka Radičová sa s ním počas jeho návštevy Bratislavy v septembri 2010 nestretla. Podpredseda vlády pre menšiny Rudolf Chmel (tiež pôsobil v správnej rade nadácie ako jej prvý predseda a je na čele Rady starších) však prebral s Georgeon Sorosom otázky postavenia Rómov na Slovensku, čomu venuje u nás filantrop pozornosť a financie už viac než dvadsať rokov. Stretol sa s ním tiež Ivan Mikloš, vtedajší minister financií. Programy zamerané na Rómov v rámci Dekády rómskeho začleňovania (iniciovanej Georgeom Sorosom) si osvojili aj vlády Róberta Fica, aj koaličná vláda v roku 2006, aj tá, ktorá do funkcie nastúpila v apríli 2012. S členmi Ficovho kabinetu sa George Soros doposiaľ nestretol. Okrem jedného slovného útoku na súčasnú opozíciu spájanú so Sorosovým vplyvom z úst poslanca Antona Martvoňa súčasní vládni predstavitelia nevyslovili na adresu Georgea Sorosa negatívne vyjadrení“ úryvok správy Nadácie Otvorenej Spoločnosti

Sorosové peniaze

V správe je možné nájsť aj časť, kde sa spomenuli Sorosové peniaze na Slovensku

Soros Money
Soros Money

„Pojem „Sorosove peniaze“ má na Slovensku, podobne ako v mnohých iných krajinách bývalého východného bloku, ale aj v jeho súčasnej domovine USA, špecifickú konotáciu. Je to takpovediac samostatná mena so stabilným kurzom. Čím je v krajine menšia tolerancia k vláde zákona, transparentnosti a účasti občanov na správe verejných vecí, tým sú „Sorosove filantropické peniaze“ a ľudia s nimi akokoľvek spojení predmetom väčších mystifikácií a atakov. Najjednoznačnejšie sa k tejto nadačnej mene spoza oceánu postavil bieloruský prezident Alexander Lukašenko. Sorosovu nadáciu z Bieloruska už dávno vyhnal. Vzápätí i všetky európske nadácie, ktoré podporovali jeho odbojných oponentov. Obnovil „poriadok“, dosiahol vlastnú medzinárodnú izoláciu a má zdanlivý pokoj“ ďalší úryvok z dielne Rudolfa Chmela v správe „20 rokov činnosti v prospech Slovenska“

zdroj: https://www.webnoviny.sk/iveta-radicova-sa-stala-novou-dekanku-fakulty-masmedii-pevs/, https://sk.wikipedia.org/wiki/Iveta_Radi%C4%8Dov%C3%A1, http://osf.sk/wp-content/uploads/2015/02/OSF-20-rokov-cinnosti.pdf

 

 

 

 

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články