utorok, 30 mája, 2023

Príjme Putin pozvanie od Washingtonu?

Posledné články

Príjme Putin pozvanie od Washingtonu?

áno alebo nie ?
áno alebo nie ?

Dobrý vzťah dvoch najsilnejších mužov v súčasnej dobe je veľmi dôležitým faktorom pre rovnováhu východu a západu.

Práve dobré vzťahy by smerovali k lepšej bezpečnosti sveta. Na druhej strane máme tu scenár, ktorý sa podobá viac studenej vojne ako priateľským a otvoreným vzťahom. Zrušenie jednotlivých dohôd medzi Ruskom a USA môže predstavovať nebezpečenstvo veľkého konfliktu, ktoré by ohrozilo aj Európu. Na druhej strane sa majú obidvaja lídri stretnúť na summite v Paríži. Tam sa však podľa slov Boltona nezdržia a ich stretnutie bude krátke.

Trump pravdepodobne pochopil, že vzťahy s Ruskom síce nemusia byť extrémne priateľské ( nič také by zahraničná politika USA s veľkou pravdepodobnosťou nedovolila) ale na druhej strane musia byť korektné. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Bolton sa stretol nedávno s Vladimírom Putinom. Bolton na stretnutí pozval Putina do Washingtonu. Momentálne sa však nevie či Putin pozvanie príjme alebo nie. John Bolton však vie, že vzťahy medzi Ruskom a USA sú dlhodobo napäté a spoločné stretnutie by mohlo vyriešiť súčasnú vzťahovú kolísavosť.

Trump je tak isto za dlhé stretnutie, ktorým by sa zlepšila napätosť jednotlivých vzťahov. Práve Americký prezident trvá na stretnutí a rozpráva o nastolení slušného pracovného vzťahu.

Putin sa s Trumpom stretol v Helsinkách. Po stretnutí s Vladimírom Putinom si Trump pohoršil. Kritizovali ho oponenti ale taktiež kolegovia z republikánskej strany. Práve stretnutie v USA by možno prelomilo ľady medzi USA a Ruskou Federáciou

To či sa obydvaja prezidenti zhodnú a Putin príjme pozvanie je naozaj otázne. Trump má však šancu preukázať, že o stretnutie naozaj stojí. A Putina môže pozvať už 11. Novembra kde sa dvojica stretne.

Rusko v súčasnosti pripravuje veľké stretnutie s Kim Chong-Unom, ktoré sa má stihnúť ešte tento rok. Stretnutie by pravdepodobne malo priniesť ovocie pre jednu aj druhú stranu. S veľkou pravdepodobnosťou by sa tak mohli ukotviť vzťahy medzi Ruskom a Severnou Kóreou. To či sa Trump stihne stretnúť s Putinom ešte tento rok je otázne. Otázne bude či sa Putin chce stretnúť s Trumpom.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/trump-pozval-putina-do-washingtonu,https://www.24hod.sk/bolton-oznamil-ze-spojene-staty-pozvali-putina-do-washingtonu-cl626768.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články