utorok, 30 mája, 2023

Pre Miloša Bubana je najväčším Slovákom Mikuláš Dzurinda prečo?

Posledné články

Pre Miloša Bubana je najväčším Slovákom Mikuláš Dzurinda prečo?

Pre Miloša Bubana je najväčším Slovákom Mikuláš Dzurinda prečo?
Pre Miloša Bubana je najväčším Slovákom Mikuláš Dzurinda prečo?

Kto je najväčším slovákom v histórii?

Mnohých z nás napadajú mená, ktoré do histórie Slovenska skutočne patria. Ľudovit Štúr, Milan Hodža, Milan Rastislav Štefánik, Pavol Országh Hviezdoslav či Juraj Jakubisko majú spoločnú jednu črtu, ktorá ich kategoricky spája. Je to črta tvorenia a tvorby, ktorá reprezentovala skutočné Slovenské hodnoty. Práve tieto historicky zabudnuté mená sú často Slovákmi zabudnuté. Akoby sme strácali pamäť a vzájomnú identitu k tomu čo ľudia v minulosti skutočne vybudovali. V dnešnom svete sa história mení. Mnoho Bratislavských „kavopičov“ radi šprtajú práve do Ľudovíta Štúra práve ktorému vďačíme za skutočnú Slovenskú identitu.

Cenzúra histórie?

V súčasnosti ho však taký filozofujúci Michal Havran považuje jedného z najväčších hrdinov na Slovensku za obyčajného antisemitu. Takýchto ľudí s podobnými názormi na Slovensku je viac. Podľa „umelca“ Lorenza, ktorý viac pamiatky ničí ako umelecký tvorí si myslí, že sochy Štúrovcov by mali zmiznúť, pretože boli antisemiti a rasisti. Skutočné hodnoty, hrdinstvo a česť nájsť svoju identitu je v súčasnosti považovaná za antisemitizmus až rasizmus. Krátkobá pamäť Slovákov vytvára dojem akoby Slovensko v skutočnosti žiadnych hrdinov nemalo. Akoby v našej hlbokej histórii boli len rasisti, lúpežníci či rasisti. To však v skutočnosti nie je pravda. Takýto dojem však navodzujú známe mediálne tváre, ktoré ohlupujú  mozgy predovšetkým mladým ľudom, ktorí sú často nástrojom mediálnej hry. To čo napíše alebo povie kaviarenská smotánka je pre mnohých sväté.

Pre Miloša Bubana je najväčším Slovákom Mikuláš Dzurinda prečo?

Nezabúda sa však na mená minulej a súčasnej politiky. Za najväčších Slovákov ľudia považujú Andreja Kisku, Milana Kňažka či Mikuláša Dzurindu. Podľa Miloša Bubána je najväčším Slovákom práve bývalí líder SDKÚ Mikuláš Dzurinda. Podľa Bubana je najlepším Slovákom práve preto, pretože nás dostal do EÚ ale taktiež aj do NATO.

„Pre mňa je najväčší Slovák Mikuláš Dzurinda, ktorý nás dostal do Eú, do NATO a zabezpečil, že tu platíme eurom“ slová lekára a moderátora Miloša Bubána.

Prozápadný Dzurinda, ktorý súhlasil a hlasoval za prelety nad Juhosláviu. Práve takýmto rozhodnutím sa aj Dzurinda postaral o chladnokrvné bombardovanie, ktoré nazval „demokrat Havel“ ako za humanitárne prelety. Je Dzurinda skutočne najväčší Slovák? Dokázal by takto hlasovať Štefánik či Štúr. Pro-západné hodnoty to však chceli a Dzurinda z veľkou pravdepodobnosťou súhlasiť musel. Kde sa potom ukryl patriotizmus Dzurindu? Je smutné, že na takéto dejiny sa jednoducho zabúda.

zdroj: https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-2019/ , https://www.hlavnespravy.sk/michal-havran-sa-pustil-slovenskych-dejatelov-stur-bol-antisemita-vajansky-bol-zaprdeny-hlupak/997678,http://www.picuscapital.sk/umelec-je-tvorca-povodca-umeleckeho-diela-alebo-sirsie-umeleckeho-vytvoru-clovek-ktory-sa-zaobera-aktivne-umenim/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články