pondelok, 24 januára, 2022

Pre toto NEVERÍ Matovičovi! Spisovateľ Banáš bez servítky o premierovi. „Výhovorka „lebo Fico“ však už prestáva zaberať a začína byť smiešna“

Posledné články

Pre toto NEVERÍ Matovičovi! Spisovateľ Banáš bez servítky o premierovi. „Výhovorka „lebo Fico“ však už prestáva zaberať a začína byť smiešna“

Slovenský spisovateľ a diplomat Jozef Banáš v rozhovore pre ParlamentnéListy.sk rozobral Pellegriniho, Fica či koronavirus. Podľa spisovateľa Banáša je Matovič najlepším premierom, akého teraz máme.

Zdroj: Foto: TASR - Jakub Kotian
Zdroj: Foto: TASR – Jakub Kotian

On sám mu však nedôveruje, pretože sj v minulosti dovolil nahrať svojho politického rivala (Radoslav Prochazka) a potom ho nahrávkou vydieral. Banáš podotkol, že premier nemôže ľudí denne informovať, kedy môžu ísť ludia nakupovať či majú alebo nemajú nosiť rúška.

Časť rozhovoru Jozefa Banáša pre ParlamentneListy.sk

Ako vnímate s odstupom času novú vládu Igora Matoviča? Držali ste mu palce, nech je taký „stavač“, ako bol „búrač“ krátko po voľbách? Vyhovuje vám táto vláda?

Pán Matovič je najlepší premiér, akého teraz máme. Výsledky volieb ho očividne ohúrili do tej miery, že si uveril. Zabúda však na to podstatné – tých 25 % nedostal preto, že by ľudia milovali jeho alebo jeho hnutie. Boli to do veľkej miery hlasy ľudí, ktorí nevedeli, koho voliť.

Vďaka médiám sa prudko znížili percentá Smeru, na druhej strane napriek ich očividnému favorizovaniu strán Kisku, Beblavého a Trubana sa tieto do NR SR nedostali, respektíve dostali s odretými ušami a tak ľudia vylučovacím spôsobom hľadali najmenšie zlo, ktorým sa ukázal marketingový predák Igor so svojou sympatickou antikorupčnou rétorikou. Fico ako hlavný nepriateľ a Matovičova personifikácia korupcie je v opozícii a na stole je základná otázka – proti komu teraz bojovať.

Zdroj: HSP/Foto:Jozef Banáš)
Zdroj: HSP/Foto:Jozef Banáš)

Pán Matovič a jeho vláda má paradoxne šťastie, že tu bola korona, lebo sa ešte dlho budú mať na čo vyhovárať. Výhovorka „lebo Fico“ však už prestáva zaberať a začína byť smiešna. Nemám voči pánovi Matovičovi dôveru odvtedy, keď tajne nahral svojho politického rivala a potom ho touto nahrávkou vydieral. Takéto metódy sú proste neprijateľné a nie sú prejavom politickej spôsobilosti, ale charakteru. Počas korony sme videli, že predvádzanie sa pred kamerami je pre neho veľké lákadlo.

Nemôže však premiér denne informovať, kedy môžu ísť ľudia nakupovať či majú alebo nemajú nosiť rúška.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články