Image default

Prečo má prezident Kiska problém?

marecek kiskovi
Mareček Kiskovi

Poslanec Marček Kiskovi: Haló! Pán prezident, máte problém!
Nezávyslí poslanec Peter Mareček upozornil na dosť rozsiahlé a závažné činy prezidenta Andreja Kisku. Podľa pána Marečka by mal prezident odstrániť svoje neústavne konania. Podľa jeho trvdenia by mala spoločnosť proti vzbure prezidenta pregaovať impeachmentom.
Peter Mareček by chcel iniciovať proces povzbavenia moci Kisku z moci ľudu, práva a ústavy.

Ako sám hovorí:
„Úžernícke úroky, súkromné lety do Popradu, pokútne zmocnenie sa pozemkov obyčajného občana, daňový podvod, konflikt s inými verejnými činiteľmi volenými občnami, ignorovanie ustanovení Ústavy, nálezu Benátskej komisie, samozvaný výklad práva a najnovšie hroziaci konflikt s Ústavným súdom. Suma sumárum Andrej Kiska ako najvyššie postavený ústavný činiteľ je v konflikte s Ústavou. Vo svojej bohorovnosti zabudol, že môže mať pred bežnými porušeniami zákona imunitu, môže mať aj najvyššiu funkciu v štáte, ale nad každou funkciou je zákon a ústava. Po prvýkrát tu máme prezidenta, ktorý má problém so zákonom ako občan. Po prvýkrát tu máme hlavu štátu, ktorá nerešpektuje deľbu moci, podriadenosť sa zákonu všetkými a ktorá sa dokonca povyšuje nad zákon i nad Ústavný súd.

Prezident vytvára nielen ústavný konflikt, ale svojim nekonaním vťahuje do spochybňovania ústavnosti aj ďalších verejných činiteľov – časť opozície, mimovládny sektor a médiá. Prezident sa stal deštrukčnou rakovinovou bunkou, ktorá napáda ostatné bunky v tele Slovenskej republiky.

Andrej Kiska nezvláda úrad prezidenta republiky. Namiesto konsolidácie pomerov, upokojovania situácie, hlava štátu svojím konaním v minulosti aj nekonaním v súčasnosti spoločnosť nebezpečne polarizuje, vyhrocuje napätie nielen medzi ústavnými činiteľmi, ale je aj v spoločnosti negatívnym príkladom ignorovania zákonov. Samozvaní obhajcovia a pritakávači prezidenta povzbudzujú, aby naďalej konal protiprávne, protiústavne a proti záujmov Slovenskej republiky a jej občanov.

Hlava štátu si najnovšie postavila hlavu a povyšuje sa už aj nad Ústavný súd a jeho rozhodnutia v ním vyvolaných konfliktných situáciách. Minimálne znefunkčňuje Ústavný súd, ktorému chýba nevymenovaním troch sudcov. Aj preto trvalo rozhodnutie, ktoré ho na to upozornilo až tri roky. Pokiaľ Andrej Kiska v dohľadnej dobe neodstráni neústavnosť svojho konania, spoločnosť musí proti vzbure prezidenta reagovať impeachmentom. Ako nezávislý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky som odhodlaný otvoriť diskusiu a iniciovať proces pozbavenia moci Andreja Kisku z moci ľudu, práva a ústavy. Občania, aj ostatní verejní činitelia majú na to nielen právo, ale dokonca priamo povinnosť zbaviť sa „prezidentskej totality“.“

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/poslanec-marcek-kiskovi-halo-pan-prezident-mate-problem/1234314

Súvisiace články

Matovič by sa stretol s Mafiánom alebo Politická úroveň rovnajúca sa spodine ?

Andrej

Most-Híd: V parlamente sedia osoby, ktoré popierajú hodnoty západnej civilizácie. Spochybňujú naše členstvo v EÚ a NATO..

Daniel

Nicholsonovej „tradičná chatka“ neuvedená v majetkovom priznaní

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..