utorok, 7 decembra, 2021

Prečo sa stal nepohodlným? Byvalý pápež Benedikt XVI. prezradil veľké tajomstvo Vatikánu!

Posledné články

Prečo sa stal nepohodlným? Byvalý pápež Benedikt XVI. prezradil veľké tajomstvo Vatikánu!

Nemecký pápež svoju funkciu zastával v rokoch 2005 -2013. Už v týchto časoch ho kritizovali za silný konzervatívny prístup voči sociálnym otázkam či k Islamu.

Zdroj: Reuters/ Tony Gentile

Nemecký byvalý pápež Benedikt XVI. Obvinil svojich oponentov zo snahy o umlčanie. Vo svojej biografui prezradil dokonca viac ako mal. Na druhej strane je Benedikt XVI. jasným konzervatívcom, ktorý bráni skutočne hodnoty katolíckej cirkvi. V dnešnej dobe sa však stal veľkým terčom kritiky, pretože zastáva striktný odpor voči homosexualite, interupciám a genetickým výskumom.

Stefano Rellandini/​Reuters

„Reakcie prichádzajúce z nemeckých teologických kruhov sú také pomýlené a zlomyseľné, že by som o nich radšej nehovoril,“ vyhlásil Ratzinger. Informuje o tom portál The Guardian.

Dnes je už jasné prečo ho v roku 2013 primäli rezignovať. Nebolo to pre jeho zdravotný stav ale len preto, pretože patrí do skupiny tradiocionalistov a nebol ochotný katolícku cirkev liberalizovat.

V novej biografii sa nevzdal zasahovania do spoločenských debát „Pred sto rokmi by si niekto myslel, že je absurdné hovoriť o homosexuálnom manželstve. Dnes vás vylúčia zo spoločnosti, pokiaľ s nimi nesúhlasíte,“ uviedol v knihe Benedikt. „To isté s potratmi a vytvorením ľudského života v laboratóriu.“ Dodal, že iba pre ľudí bolo prirodzené báť sa duchovnej sily Antikrista. „Skutočná hrozba pre cirkev spočíva v globálnej diktatúre údajne humanistických ideológií,“ uvádza byvalý pápež

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články