utorok, 18 januára, 2022

Prečo si Kiska vybral Mamojku? Alebo čo je v skutočnosti za tým?

Posledné články

Prečo si Kiska vybral Mamojku? Alebo  čo je v skutočnosti za tým?

Známi a rešpektovaný politický komentátor a moderátor politických diskusií okomentoval situáciu okolo ústavného sudcu Mojmíra Mamojku.

Juraj Hrabko sa vyjadril k situácii, či by voči sudcovi Ústavného súdu Mamojkovi málo byť vedené disciplinárne konania.pre informácie z mobilného telefónu obžalovaného Mariána K.

SITA / Diana Černáková

„Bol by to zlý ústavný sudca, keby verejnému tlaku podľahol. Má právo rozhodnúť a ako rozhodne, tak bude. Za pravdepodobnejšie by som považoval, ak by na základe verejného tlaku konal pán Mamojka,“ poznamenal Hrabko.

V telefóne obžalovaného podnikateľa sa našla práve komunikácia, podľa ktorej sa snažil dosiahnuť stretnutie s ústavným sudcom.

Sudcu Mamojku najviac kritizujú členovia Za Ľudí. Ide napríklad o Juraja Šeligu. Je však paradoxom, že do pozície sudcu ho vybral práve ex prezident Kiska, ktorý je aj lídrom Za Ľudí.

Zdroj: TASR

„Pán Mamojka by sa nestal ústavným sudcom, ak by si ho do tejto funkcie nevybral bývalý prezident Andrej Kiska, hoci si ho vybrať nemusel, mal na výber viacero kandidátov. Funkcionári strany Za ľudí by sa preto mali najprv obrátiť na pána Kisku s otázkou, prečo si vybral práve pána Mamojku,“ uzavrel Hrabko.

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články