Image default
Slovensko

Prečo si NATO netrúfne na Rusko?

Prečo si NATO netrúfne na Rusko?

Prečo si NATO netrúfne na Rusko?
Roman Michelko: Prečo si NATO netrúfne na Rusko?
Kto je Roman Michelko?

Známy publicista, politológ a prozaik Roman Michelko je momentálnymi známymi svojimi kritickými reláciami zo sveta politického diania. Práve Michelko je ukážkou skvelého kritika, ktorý jasne poukazuje aj na rôzne pravicové prešľapy. Sám tak isto nezabúda ani na súčasnú Stredoľavú koalíciu, ktorú taktiež kritizuje. Jeho YouTube kanál a relácia s názvom “Veci Verejné” sú typickým príkladom nestrannosti a jasnej obojstrannej kritiky.

Roman Michelko sa tak isto zaujíma aj o svetovú politiku. Portál NaPalete je známy diskusnými reláciami, ktoré majú ľudí prilákať širokým spektrom názorov jednotlivých politikov, publicistov či politológov. Názov diskusie bol Európa a Slovensko 70 rokov po skončení 2.svetovej vojny.

Podľa Michael si NATO na Rusko netrúfne. Práve podľa Michelka je charakter západnej spoločnosti je relatívne málo schopný určitej obätavosti.

 

 

Prečo si NATO netrúfne na Rusko?

“Charakter západnej spoločnosti spôsobuje, že je malo schopná sa obetovať. A, preto chvála bohu, že je to tak, lebo šanca, že by vlády získali kvôli nejakému fiktívnej ochrane hraníc na Ukrajine, aby tam poslali svojich vojakov je minimálna. Chvála bohu Ukrajina nie je v NATO. Takže ja nevidím priamu vojenskú angažovanosť krajín NATO na Ukrajine. Oni budú robiť zle (západ) Rusku budú robiť sankcie, ale nevidím šancu, že by išli a poslali svojich vojakov.“ Povedal Michelko v diskusii NaPalete.

Na druhej strane treba poukázať na silnú a národnú obätavosť Ruských obyvateľov, ktorí už od detstva myslia národnejšie ako jednotlivé západné mocnosti. Príkladom sú aj jednotlivé sankcie proti Ruskej Federácii, ktoré sa čoraz viac zväčšujú. Na druhej strane sankcie Ruskú Federáciu nezničili a naopak Rusko si našlo nových partnerov, a tak isto začalo byť viac usilovnejšie. Podľa Lavrova Európska únia stratila viac ako Rusko.

 

„Mýtická ruská hrozba“ je Európanom vnucovaná zvonka na priame príkazy z Washingtonu. Odhadované straty, ktoré v dôsledku sankcií poškodili štáty Európskej únie, sa líšia, podľa niektorých odhadov môžu dosiahnuť viac ako 100 miliárd eur. Je dôležité, aby to európski politici pochopili, povedal Lavrov pre španielsky denník EL País

 

Práve Európska únia postupne stráca významného východného partnera. Tak isto netreba zabúdať na stály trvajúci informačný boj medzi Západom a Východom. Bude nakoniec Ukrajina a Gruzínsko v NATO? Madeleine Albright v Prahe poukázala na fakt, že je naďalej potrebné príjmať jednotlivé krajiny. Práve Ukrajina a Gruzínsko môžu byť hlavní adepti.

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=UMpjnnMZuCw

Súvisiace články

Kam sa stratil Radoslav Procházka ?

Andrej

Stál Kiska v Tatrách na čele organizovanej zločineckej skupiny ?

Andrej

Nicholsonovej „tradičná chatka“ neuvedená v majetkovom priznaní

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..