nedeľa, 28 novembra, 2021

Premiér nepotešil Slovákov! Vlastníte Iphone? Ak sa chcete dostať na Slovensko čaká vás veľké prekvapenie!

Posledné články

Premiér nepotešil Slovákov! Vlastníte Iphone? Ak sa chcete dostať na Slovensko čaká vás veľké prekvapenie!

 

Dlho ohlasovaná inteligentná karanténa sa poriadne skomplikovala. Mobilná aplikácia bola nefunkčná a ľudia na hraniciach stáli niekoľko hodín. Hlavným problém je aj to, že štátna karanténa je preplnená.

 

Aplikáciu mal schváliť Google a Apple.

Nakoniec sa však vláda Matoviča rozhodla spustiť Domácu karanténu. Problém však nastáva vtedy ak vlastníte Iphone. Aplikácia eKarantena sa dá stiahnuť len na telefónnych zariadeniach s operačným systémom android. Iphone túto aplikáciu zatiaľ nepodporuje.

O tejto informácií informoval premiér Matovic na sociálnej sieti Facebook.

DOMÁCA KARANTÉNA : SPUSTENÁ

RIEŠENIE: Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať … t.j. spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Google.

PODMIENKY: Presne tie isté, ako boli zverejnené (viď nižšie vizualizáciu), len v bode 4 cestovateľ navyše podpíše jedno vyhlásenie, čím zoberie na vedomie, že aplikácia zatiaľ nie je autorizovaná Apple a Google a preberá preto na seba riziko s tým spojené – samozrejme – len, ak chce ísť do domácej karantény miesto do štátnej.

POZOR! Aplikácia eKaranténa sa dá stiahnuť len do mobilov s operačným systémom Android (do iPhonu bude možné aplikáciu stiahnuť až po schválení).

KDE A OD KEDY: Zatiaľ len na hraničnom prechode BERG od 19:00 soboty, 23. mája 2020. O pridaní ďalších prechodov bude Policajný zbor postupne informovať.

PS: Od zajtra postupne spustíme možnosť odchodu zo štátnej karantény do domácej karantény – za rovnakých podmienok – čo pôvodne ani nebolo v pláne.

 

Zdroj:TASR

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články