piatok, 28 januára, 2022

Prepad akcií postihne aj Slovensko? Miliardári vedia svoje!

Posledné články

Prepad akcií postihne svetové trhy. Miliardári a milionári pripravujú svoje peniaze.

prepad akcií
Prepad akcií

 

Svetové trhy čakajú na prepad akcií a zlé časi. Investori, trhový špekulanti, ale najme miliardári a miliónári pripravujú investície v podobe pôžičiek. A to preto aby nemuseli čerpať kapitál z vlastných investícií a tak ohroziť vlastné podinikateľské plány.
Všetko to vyplýva zo slov Jima Steinera, ktorý je vedúci divízie ultra-bohatých jednotlivcov zo spoločnosti Wells Fargo & Co.

 

Jim Steiner (Abbot Downing) pre spoločnost Blomberg uviedol:

 “Vždy chcú mať k dispozícii zdroje finančných prstriedkov, v prípade že sa situácia trhov zhorší a budú čeliť výzvam okolo kapitálu pre ich súkromné investície,” …

“Chcú byť schopní zvládať tieto kapitálové výzvy a využívať možnosti získania finančných prostriedkov, na rozdiel od všeobecných odpredajov akcií realizovaných na verejných trhoch.”

 

Abbot Downing rozšírila divíziu o takmer 43 miliárd v dolároch. Spoločnosť na trh vstúpila v roku 2012 a od vtedy objem úverov stúplol o 5%.
Jon Weiss, ktorý je vedúcim pre bohatších klientov v spoločnosti Wells Fargo plánuje spojiť dve spoločnosti do kopy (fúzia). A to spoločnosti Abbot Downing s privátnou bankou spoločnosti Wells Fargo. Následne by sa tieto spoločnosti stali silnejšími hráčmi na trhu keďže by disponovali o 2,5 milióna dolárov väčším kapitálom. Taktiež by sa zjednoduchšila prevádzka spoločnosti tak isto ako ponúkane služby spoločnosti pre klientov.

 

Celosvetové osobné bohatsvo sa odhaduje na 201,9 bilióna dolárov podľa vyhodnotenia spoločnosti Boston Consulting Group. Avšak prvých najbohatších 500 ľudí z tohto sektora ovláda len 5,3 bilióna dolárov. Čo je pre svetové hospodárstvo zanedbateľná čiastka.
Čo veľmi vyhovuje bankovému sektoru.

To vyhivuje najme dosť známym bankám ako sú Morgan Stanley a Goldman Sachs Group, ktoré sa  sústredia na rast svojích spoločnosti cez schoponosť poskytovania pôžičiek.

 

Prepad akcií a ekonomická vojna Číny a USA

Spojené štáty prechádzajú ťažkou krízou a najme ekonomickou recesiou. A k tomu ešte vojna s Čínou, ktorá neprospeiva ekonomike.

Steiner: “Všetky krízy sú náročnejšie, ak máte nedostatok likvidity a následne sú vystavení aj pákovému efektu, a preto si myslím, že sa chcú ubezpečiť, že majú finančné prostriedky pre obdobie trhových poklesov a nemusia tak panicky vypredávať.”


Zdroj:
https://www.financnytrh,com/bankar-miliardari-sa-pripravuju-mozne-prepady-akcii,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články