Image default
 
 

Prepad akcií postihne svetové trhy. Miliardári a milionári pripravujú svoje peniaze.

prepad akcií
Prepad akcií

 

 
 

Svetové trhy čakajú na prepad akcií a zlé časi. Investori, trhový špekulanti, ale najme miliardári a miliónári pripravujú investície v podobe pôžičiek. A to preto aby nemuseli čerpať kapitál z vlastných investícií a tak ohroziť vlastné podinikateľské plány.
Všetko to vyplýva zo slov Jima Steinera, ktorý je vedúci divízie ultra-bohatých jednotlivcov zo spoločnosti Wells Fargo & Co.

 

Jim Steiner (Abbot Downing) pre spoločnost Blomberg uviedol:

 “Vždy chcú mať k dispozícii zdroje finančných prstriedkov, v prípade že sa situácia trhov zhorší a budú čeliť výzvam okolo kapitálu pre ich súkromné investície,” …

   

“Chcú byť schopní zvládať tieto kapitálové výzvy a využívať možnosti získania finančných prostriedkov, na rozdiel od všeobecných odpredajov akcií realizovaných na verejných trhoch.”

 

Abbot Downing rozšírila divíziu o takmer 43 miliárd v dolároch. Spoločnosť na trh vstúpila v roku 2012 a od vtedy objem úverov stúplol o 5%.
Jon Weiss, ktorý je vedúcim pre bohatších klientov v spoločnosti Wells Fargo plánuje spojiť dve spoločnosti do kopy (fúzia). A to spoločnosti Abbot Downing s privátnou bankou spoločnosti Wells Fargo. Následne by sa tieto spoločnosti stali silnejšími hráčmi na trhu keďže by disponovali o 2,5 milióna dolárov väčším kapitálom. Taktiež by sa zjednoduchšila prevádzka spoločnosti tak isto ako ponúkane služby spoločnosti pre klientov.

 

Celosvetové osobné bohatsvo sa odhaduje na 201,9 bilióna dolárov podľa vyhodnotenia spoločnosti Boston Consulting Group. Avšak prvých najbohatších 500 ľudí z tohto sektora ovláda len 5,3 bilióna dolárov. Čo je pre svetové hospodárstvo zanedbateľná čiastka.
Čo veľmi vyhovuje bankovému sektoru.

To vyhivuje najme dosť známym bankám ako sú Morgan Stanley a Goldman Sachs Group, ktoré sa  sústredia na rast svojích spoločnosti cez schoponosť poskytovania pôžičiek.

 

Prepad akcií a ekonomická vojna Číny a USA

Spojené štáty prechádzajú ťažkou krízou a najme ekonomickou recesiou. A k tomu ešte vojna s Čínou, ktorá neprospeiva ekonomike.

Steiner: “Všetky krízy sú náročnejšie, ak máte nedostatok likvidity a následne sú vystavení aj pákovému efektu, a preto si myslím, že sa chcú ubezpečiť, že majú finančné prostriedky pre obdobie trhových poklesov a nemusia tak panicky vypredávať.”


Zdroj:
https://www.financnytrh,com/bankar-miliardari-sa-pripravuju-mozne-prepady-akcii,

 

Súvisiace články

Prečo rubeľ rastie, ale dolár klesá?

Daniel

Trump: FED je oveľa nebezpečnejší ako Čína

Daniel

Bankové otroctvo končí- Platobný systém Mir – Platobný systém Mir

Daniel

1 komentár

Dezider 5. januára 2019 at 15:04

pičoviny

Odpoveď

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..