Svet

Prerozdeľovanie imigrantov je opäť na stole. Zoznam štátov, ktoré si vezmú migrantov! Je na zozname aj Slovensko?

Prerozdeľovanie imigrantov je opäť na stole. Zoznam štátov, ktoré si vezmú migrantov! Je na zozname aj Slovensko? Zdá sa, že ilegálna migrácia...

Napísal Daniel · >
Prerozdeľovanie imigrantov

Prerozdeľovanie imigrantov je opäť na stole. Zoznam štátov, ktoré si vezmú migrantov! Je na zozname aj Slovensko?

Zdá sa, že ilegálna migrácia nekončí. Je to práve naopak a európski lídri o tom vedia naozaj veľmi dobre. Pred pár mesiacmi mal byť podpísaný dokument, ktorý mal byť akousi alfa omegou pre problematiku ilegálnej migrácie. Pakt OSN podpísalo 150 krajín sveta. Medzi nimi neboli napríklad USA, Taliansko či krajiny V4. Obáva bola predovšetkým zo straty štátnej suverenity osi otázke migrácie.

Nič sa však nestalo a pakt OSN je pravdepodobne takou alfa omegou nieje. Na druhej strane eurovoľby dopadli pre liberálov celkom pozitívne. Aj, keď do Europarlamentu zavítali mnohí kritici stále je prevaha liberálov, ktorí budú otvorené hlásať o migrácii aj keď vedia, že naivita nič nezmení prvé naopak.

Špinavé ulice, no to zóny sú len minimálnou odpoveďou, že momentálne riešenie nefunguje
Našli sa však aj taký, ktorí sa nebáli povedať tvrdo a razantne svoj názor. Išlo napríklad o ministra vnútra Talianska Salviniho.

 

 
 

Prerozdeľovanie imigrantov

Prichádza však šokujúci zoznam štátov, ku ktorým by sa migranti, čo v najbližšom čase mali pre rozdeliť. Je na zozname aj Slovensko?
Slovensko na zozname momentálne nie je na druhej strane o nový migračný mechanizmus sa postaralo Nemecko a Francúzsko, ktoré opäť akoby diktuje nové pravidlá.

Prerozdeľovanie imigrantov
“Naším cieľom je dosiahnuť v septembri na Malte dohody 12 až 15 krajín o postupe, ktorý by zaisťoval väčšiu efektivitu a ľudskosť voči migrantom zachráneným v Stredozemnom mori, povedal pre AFP zdroj blízkom rokovaní. Francúzsko podľa neho verí, že sa krajiny z “Koalície dobrovoľníkov” Skoro definitívne dohodnú na takzvanom solidárnom mechanizme, ktorý by ukončil spory okolo prerozdeľovania migrantov a zabráni zdĺhavým vyjednávaniam o tom, ktorá krajiny ich príjme.

“Naťahovanie sa o záchranných operáciách v Stredozemnom mori musí konečne skončiť,” vyhlásil Mass.

 

Ide tak o 14 krajín, ktoré sa budú aktívne podieľať na najnovšom mechanizme prerozdeľovania migrantov. A zozname je napríklad Chorvátsko, Fínsko, Luxembursko, Írsko alebo aj samotní predkladatelia návrhu Francúzsko a Nemecko.

”Záverom schôdzky je, že 14 členských krajín v zásade v tejto fáze vyjadrilo súhlas s Francúzsko-nemeckým dokumentom,” povedal Macron

[lwptoc]


Zdroj: https://www.infovojna.sk/article/strnast-krajin-eu-sa-dohodlo-na-prerozdeleni-migrantov-ktorych-zachranili-na-stredozemnom-mori
Prerozdeľovanie je opäť na stole . Zoznam štátov, ktoré si vezmú migrantov! Je na zozname aj Slovensko?

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *