utorok, 30 mája, 2023

Prezident Kiska na prezidentskom summite V4 urazil Rusko

Posledné články

Prezident Kiska na prezidentskom summite V4 urazil Rusko

Kiska urazil Rusko
Kiska urazil Rusko

Kiska považuje DankovéPellegriniho slová za škodlivé pre Slovensko

Slovenský prezident Andrej Kiska absolútne nechápe správanie Andreja Danka a Petra Pellegriniho, ktorí prezentovali svoj osobný názor na Ruskú sankcie.

Obidvaja súhlasili aby sankcie nadobro skončili. Práve sankcie podľa Pellegriniho Slovenskej republike nepriniesli nič. Práve im to ešte viac poškodilo. Danko dlhodobo obhajuje Slovensko-Ruské vzťahy a dúfa, že sa vzťahy Ruskej federácie a Europskej únie natoľko zlepšia aby boli sankcie zrušené. Týmto však súčasný Predseda Narodnej rady SR Andrej Danko ani súčasný Premiér Pellegrini nakoniec priznali, že stále sa chcejú opierať o hodnoty Europskej únie ( Danko dlhodobo stojí za zrušením sankcii ale členstvo Eú nespochybňuje). Práve prezident Andrej Kiska, ktorý je známi svojou náklonnosťou k západu zhodnotil názory dvoch politikov ako určité nebezpečenstvo, ktoré škodí Slovenskej republike.

„Takto pred rokom v októbri sme všetci traja najvyšší ústavní činitelia podpísali referendum a zaviazali sa k tomu, že budeme jasne posilňovať myšlienku Európskej únie, či vo vzťahu k našim občanom, tak aj vo vzťahu k zahraničiu. Bol to úžasný hlas z našej krajiny smerom k Európskej únii. V tomto vyhlásení sa píše, že ako najvyšší ústavní činitelia sme sa zaviazali, že budeme dbať o jasnú a zodpovednú komunikáciu proeurópskej a proatlantickej orientácie Slovenskej republiky a spoločne prijatých rozhodnutí v rámci Európskej únie a NATO a to navonok v zahraničí aj dovnútra, smerom k občanom Slovenskej republiky. Preto som si s ľútosťou vypočul hlasy o tom, že sa spochybňujú sankcie voči Rusku,“ uviedol Andrej Kiska na summite prezidentov Vyšehrádskej štvorky (Štrbské pleso).

Prezident taktiež pripomenul, že 80 až 90 % obchodu je práve s krajinami Európskej únie.

„Mali by sme si často klásť otázku, aké chceme mať Slovensko. Či chceme mať krajinu, kde bude bezpečnosť a úroveň zdravotníctva ako v Nemecku, Holandsku či Belgicku, alebo chceme mať krajinu bližšie oligarchom, mafii a iným praktikám,“ pokračoval Kiska 

Názorovosť dvoch politikov poukázala na fakt, že aj politici majú svoj vlastný názor na vec. Na druhú stranu však priznávajú a prikláňajú sa k hodnotám Európskej únie. Prezident Kiska je však ukážkou ako by sa nemal politik vysokého rangu chovať nielen k Rusku ale aj dalším štátom.

Osočovať Ruskú federáciu o jej oligarchii a mafii je naozaj katastrofálne. Slovensko by si malo stále zachovať dobré vzťahy s každou krajinou či to je Nemecko, Belgicko alebo Rusko. Bez ohľadu na skutočnosť či sankcie proti Rusku trvajú alebo nie. Kiska však ukázal akým je nie len politickým ale taktiež diplomatickým amatérom tlačiaci sa donekonečna západným hodnotám. Paradoxom je, že Rusko tento týždeň navštívil Lajčák a stretol sa s Lavrovom. Lavrov otvorene rozprával, že Slovensko a Rusko má dobré vzťahy. Ak si vypočul prejav Andreja Kisku možno tieto hodnoty k Slovenskej republike čoskoro zmení.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/kiska-povazuje-dankove-a-pellegriniho-spochybnovanie-protiruskych-sankcii-za-skodlive-pre-slovensko

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.
Predchádzajúci článokDanko: Sankcie voči Rusku treba zrušiť
Ďalší článokDzurinda bez fúzov

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články