utorok, 7 decembra, 2021

Prezidentka Čaputová: Migrácia je aj náš problém, treba ju riešiť spoločne

Posledné články

Prezidentka Čaputová: Migrácia je aj náš problém, treba ju riešiť spoločne

Zdá sa, že otázka migrácie je opäť na stole. Ilegálna migrácia v žiadnom prípade neutíchla. Utíchli len mainstremove médiá, ktoré prestali informovať široku verejnosť o tomto probléme. Migrácia však naďalej pokračuje. Merkelova a Macron volali po väčšej iniciatíve prijmat migrantov. Keď sa však vrece s migrantmi pretrhlo obaja naivní lídri začali volať po významnejšej európskosti a pomoci od druhých krajín. Malo sa a ma sa prerozdeľovať. Akosi to prerozdeľovanie prestalo byt v kurze. Dnes je však opäť na stole téma migrácie a hovorí sa o prerozdeľovaní.

Macron pozýva všetkých európskych lídrov, aby sa o tejto téme začalo hovoriť. Ani Čaputová na tuto tému nezaháľa a pre francúzsky list Le Monde sa vyjadrila k téme migrácie. Podľa Čaputovej je otázka migrácie problémom celej Európskej únie a na riešení sa musia podieľať aj ti, ku ktorým utečenci nesmerujú. Čaputova tak svojim spôsobom oznámila, že aj Slovenska republika sa musí podieľať na otázke migrácie. Pre Le Monde Caputova odpovedala mnoho otázok. Pre Francúzsky list uviedla, že je potrebné vrátiť V4 hodnoty, ktoré boli na počiatku vzniku.

Prezidentka Čaputová: Migrácia je aj náš problém, treba ju riešiť spoločne

„Musíme byť medzi krajinami, ktoré hľadajú riešenia (migrácie), aj keď do našej krajiny utečenci nesmerujú. Je pravda, že v našom regióne je to citlivá téma, pretože nie sme zvyknutí na rozdielnosti, iné kultúry, iných ľudí, povedala Čaputová
Čaputovej rovnaké hodnoty, ako u Pavla či Walesu

Novinárka Le Monde sa Čaputovej spýtala, či nejde proti prúdu. Ide práve o to, že Caputova sa v Prahe rozhodla ísť k hrobu bývalého prezidenta Pavla, kam ju Zeman nesprevádzal. Tak isto vyzdvihla úlohu L echa Walesu. Čaputová v tom naopak žiadny problém nevidí. Podľa nej je dôležité vyjadriť úctu tým ktorí vyznávali alebo vyznávajú rovnaké hodnoty ako ona.

Zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/1981151-caputova-pre-le-monde-migracia-je-aj-nas-problem-treba-ju-riesit-spolocne

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Casputova sa začina vyfarbovať. Vieme načo ju pozval Macron do Francuzska. Reč bola hlavne o mgrantoch. Len Macron zabudol kto ich do Europy pozval. Nebol to žiadny Slovak, lebo mi mame problemi zo svojimi migrantmi.Tak nech všetkych migrantov nasačkuju do Nemecka. Je zaujimave že naše proti vladne media pisali ako očarila Caputova Macrona a Francuzov. A nespomenuli hlavny dôvod pozvania. Ked chce Caputova Migrantov nech si ich zoberie domov. A nech ukazuju jej dceram čo tam robia z kozami, možno sa im to zapači. My tu nepotrebujeme dalšich darmožračov a geta ako maju v zapadnej EU. Nan tu netreba Lekarov, inžinierov, atomovych fyzikov. My ich mame dosť v našich osadach.Ktori su zamerani iba na rozmnožovanie, česť vynimkam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články