utorok, 30 mája, 2023

Prezidentka Čaputová šokovala verejnosť! Porušila zákon?

Posledné články

Prezidentka Čaputová šokovala verejnosť! Porušila zákon? Ako je to, teda

Zdá sa, že liberálny trend na Slovensku je v miere popularity a prezidentka Čaputová ma dovolené pravdepodobne všetko. Historická prvá prezidentka Slovenskej republiky sa prednedávnom zúčastnila súkromnej akcie firmy ESET. Prezidentka dokonca nad touto súkromnou akciou prevzala záštitu. Treba opäť a ešte raz zdôrazniť, že akcia spoločnosti ESET bola súkromná.

Prezidentka Čaputová šokovala verejnosť! Porušila zákon?

Netreba zabudnúť, že spoločnosť ESET podporuje liberálov v ich aktivitách. Príkladom je financovanie liberálneho média Denník N alebo aj Progresívne Slovensko či stranu Spolu, kedy sa Miroslav Beblavý otvorene priznal, že dostal dar na podporu strany Spolu od Pána Zajaca (jedného z hlavných členov ESET). Netreba zabudnúť, aj na uniknúte fotky Kisku a Zajaca.
Firma tak otvorene porpodruje jednotlivcov.

ESET science award sa tak konala pod záštitou prezidentky.
Prezidentka sa pochválila

“Podľa prieskumu až 90% ľudí na Slovensku nepozná meno ani jedného slovenského vedca. Pritom tri štvrtiny ľudí v tom istom prieskume uviedli, že vedecké objavy formujú ich názory a postoje. Po včerajšej večeri môžeme spoznať minimálne tri nové mená výnimočných slovenských vedcov, ktorých sa rozhodla každoročne oceňovať firma ESET.

Ocenenie ESET Science Awards je na svete a má za sebou prvý ročník. Teší ma, že som mohla podporiť našich vedcov a našu vedu aj osobnou účasťou na slávnostnom galavačeri v bratislavskej Redute. Cítim veľkú hrdosť a uznanie k práci týchto výnimočných ľudí, napísala Čaputová.

Čo hovorí ústavný zákon Slovenskej republiky?

Ústavný zákon Slovenskej republiky č. 357 z roku 2004 hovorí jasne o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov v článku 4, odseku 2 vymenúva, čo všetko verejný funkcionár (vrátane prezidenta) nesmie vykonávať. V písmene f) sa mu zakazuje “používať svoju osobu, svoje meno a priezvisko, svoju podobizeň, obrazovú snímku, záznam svojho hlasu alebo svoj podpis na reklamu.” Za porušenie článku 4 mu podľa toho istého zákona hrozí pokuta vo výške 12-násobku jeho platu.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/porusila-zakon-prezidentka-sa-zucastnila-sukromnej-akcie-firmy-eset/1927245

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články