utorok, 30 mája, 2023

Priaznivci Tradičnej rodiny držte sa! Vášáryová posiela tvrdý odkaz!

Posledné články

Priaznivci Tradičnej rodiny držte sa! Vášáryová posiela tvrdý odkaz!

Národ sa v súčasnosti rozdeľuje na tému tradičná rodina. Ako vyzerá v skutočnosti tradičná kresťanská rodina? Je to vzťah matky, otca a deti? Alebo tradičná rodina môže byť aj slobodná matka s dieťaťom. A, čo tak homosexuálne či lesbické páry. Politici, ľudia a celý národ je na tejto téme poriadne rozseknuty.

K téme Tradičná rodina sa vyjadrila aj bývalá poslankyňa NRSR, diplomatka a herečka Magda Vašaryova

 

Priaznivci Tradičnej rodiny držte sa! Vašaryova posiela tvrdý odkaz!

Podľa Vašáryovej útoky trollov budú smerovať na ženy, ktoré žiadajú rovnoprávnosť. Predsedkyňa najstaršieho slovenského ženského spolku Živena rozhovore pre Denník N hovorila aj o sile strachu či stereotypoch v politike

Prečo je, teda tradičná rodina nástrojom boja proti nezávislosti žien?

Podľa bývalej diplomatky tradičná rodina neexistuje a nikdy neexistovala. Vašaryova tvrdí, že názov tradičná rodina je romantickým termínom. Podľa Vašáryovej termín Tradičnej rodiny využívajú ľudia, ktorí majú často viacerých “tradičných rodín. Týmto podpichla do lídra Sme Rodina Borisa Kollára. Podotkla, že na Slovensku máme politickú stranu Sme Rodina, ktorú vedie Slobodný muž, ktorý ma 10 deti a s 9 ženami

Naše domovy sú rôzne. Niekde je to mama, otec a dve deti, niekde je to sama mama a tri deti, niekde je to mama, babička a dieťa, inde zas strýko s tetou a štyri deti, alebo babička s dedkom a vnúča, rodina je aj otec so synom, dve mamy a dieťa, alebo tisícky náhradných rodičov, čo milujú deti, ktoré sa im nenarodili.

Vyjadrila sa aj poslankyna Blahová

Tradičná rodina neexistuje. Lebo rodina nemá prototyp. Každá rodina má iné zloženie, každá má špeciálnu atmosféru, špeciálne zvyky, veľké rozdiely aj drobné nuansy, pre ktoré je práve ona tou špeciálnou a nenahraditeľnou komunitou. Úzkym spoločenstvom ľudí, ktorí sa milujú, dôverujú si a žijú vo svojich špeciálnych rituáloch.

Väčšina z nás má rodinu.
Byť na to hrdí nie je tá pravá emócia. Mali by sme byť za to vďační. Pretože sú medzi nami aj ľudia, ktorí rodinu nemajú. Sú opustení, starí, sú bezdomovci.
Je mi ich straty úprimne ľúto. Lebo rodina to je domov. Je to láska. A to je najdôležitejšie.

Preto buďme vďační za všetky rodiny. Tešme sa z lásky.

 

zdroj: https://ac24.cz/-/vasaryova-tradicni-rodina-nikdy-neexistovala-je-to-jen-soucast-hybridni-valky-o-moc?redirect=%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm_delta%3D12%26p_r_p_resetCur%3Dfalse%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm_cur%3D2

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články