štvrtok, 27 januára, 2022

Pročko si poriadne zavaril! Poslanec bude mať čo vysvetľovať!

Posledné články

Pročko si poriadne zavaril! Poslanec bude mať čo vysvetľovať!

Známi dlhoročný zabávač sa po presviedčaní dal na politiku. Jeho kandidatura za poslanca NRSR zabrala. Dnes je Jozef Pročko poslancom za vládne hnutie OĽaNO.

Zdroj: Topky/Maarty
Zdroj: Topky/Maarty

Tentokrát ma však skutočne čo vysvetľovať. Práve výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie nie len voči Pročkovi ale aj Igorovi Polákovi.

Výbor NRSR bude riešiť podozrenie z konfliktu záujmu. Ide hneď o dve konania. V prvom vystupuje exriaditeľ Železníc Slovenskej republiky Igor Polák. V tom druhom Jozef Pročko. Následne, že všetci poslanci parlamentu deklarovali, že nevykonávajú žiadnu inú funkciu, ktorá nie je zlučiteľná s ich mandátom.

„Na základe podania sme začali konanie. Sme povinní prešetriť, či naozaj verejný funkcionár nepropagoval súkromnú firmu. V tom prípade by to bol konflikt záujmov,“ podotkol Raši.

Výbor sa tak isto zaoberá podnetom Transparency International, ktorá sa domnieva, že byvalý generálny riaditeľ železníc bol v konflikte záujmov.

Doplnil, že výbor sa zaoberá aj podnetom organizácie Transparency International Slovensko (TIS), ktorá sa domnieva, že bývalý generálny riaditeľ železníc bol v konflikte záujmov. TIS podľa Rašiho slov namieta, že v čase, keď bol Polák vo funkcii generálneho riaditeľa ŽSR, bol zároveň aj v dozornej rade súkromnej akciovej spoločnosti. Šéf výboru uviedol, že Poláka požiadali o vysvetlenie.

Výbor podľa Rašiho slov prerokoval správu o preskúmaní podmienok nevykonávania funkcií nezlučiteľných s funkciou poslanca NR SR a na jej základe konštatoval, že nik zo zvolených poslancov nie je v konflikte záujmov

Následne Raši uvádza „Všetci poslanci deklarovali, že už nie sú konateľmi rozličných spoločností alebo v dozorných či správnych radách rôznych spoločností, a všetky tieto členstvá ukončili,“vysvetlil Raši.

Museli tak urobiť do 30 dní od nástupu do funkcie poslanca

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články