piatok, 28 januára, 2022

Progresivec Šimečka chce umožniť trestať štáty Európskej únie. Neuveríte prečo!

Posledné články

Progresivec Šimečka chce umožniť trestať štáty EU. Neuveríte prečo!

Michal Šimečka dostal v Európskom parlamente zaujímavú rolu. Je zodpovedný za prípravu novej legislatívy Európskej únie, ktorá umožní zakročiť proti štátom, ktoré nedodržiavajú demokratické pravidlá. Ide napríklad o Poľsko či Maďarsko, ktoré sa vzoprela jednotlivým legislatívam únie. Príkladom je migračná vlna, ktorú Maďarsko kritizuje doteraz. Európskaúnia však po novom bude pravdepodobne trestať.

Progresivec Šimečka chce umožniť trestať štáty EU. Neuveríte prečo!

„Často počúvame, že o zásadných veciach v Európe rozhodujú len veľké štáty a slovenskí zástupcovia v Bruseli nič nezmôžu. Teraz vidíme, že to tak nie je, povedal Šimečka. Vytýka Maďarsku a Poľsku údajné obmedzovanie nezávislosti médií a súdnictva, ktoré môžu podľa neho vlády po presadení kontroverzných zákonov jednoducho ovplyvňovať. Podľa Šimečku sa však ukazuje, že EÚ nemé dostatočné nástroje, aby v podobných prípadoch včas a účinne zakročila. „Situácia v týchto krajinách je varovaním, že demokracia a spravodlivosť už nie sú v Európskej únii samozrejmosťou. Ak Únia nenájde politickú odvahu a nové nástroje, hrozí jej vnútorný rozklad zo strany polodiktátorov, oligarchov a fašistov, uviedol v tlačovej správe europoslanec.

„Budem presadzovať, aby súčasťou nového mechanizmu boli aj sankcie v prípade, ak ani po dialógu nedôjde k náprave. Či už formou presmerovania tzv. Eurofondov, žalôb na európsky súd alebo vyvolaného článku 7, uzavrel. Článok 7 umožňuje teoreticky pozastavenie práv člena EÚ, ak porušil ochranu zásad právneho štátu.

Podstatou celého programu bude podľa progresívneho europoslanca hodnotenie, ktoré bude prebiehať, každý rok. Bude sa tak sledovať akýsi ukazovateľ demokracie a spravodlivosť v jednotlivých štátoch Európskej únie.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/europoslanec-simecka-spravodajcom-navrhu-ktory-ma-umoznit-eu-zakrocit-clenovia-nerespektuju-demokraticke-pravidla/1952797

foto: (Zdroj: SME – Marko Erd

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články