Image default
 
 

Prvá cesta Čaputovej do Prahy neuveríte, s kým sa stretla

Prvá cesta Čaputovej do Prahy neuveríte, s kým sa stretla
Prvá cesta Čaputovej do Prahy neuveríte, s kým sa stretla
Narastajúca Liberálna sila

Slovenská republika si historicky vybrala historicky prvú prezidentku. Po skončení mandátu Andreja Kisku Slovensko už oficiálne nastúpi ako prvá žena do úradu. Práve Čaputová je druhou osobou v poradí, ktorá vyhrala bez zásadných diplomatických či politických skúseností. Práve Čaputová chce naďalej pokračovať vo vízii za Slušné Slovensko, a tak isto presadzovať PRO-západnú orientáciu. Práve pre Čaputovú je súčasné Ruské vedenie svetovou hrozbou. Po roku od smrti Jána Kuciaka sa Slovensko vybralo smerom k Liberálnemu trendu.

 
 

Na druhej strane sa do finále prezidentských volieb nedostali Národné sily. Je to aj vďaka egoimu, ktorý prevládal a nepopustil až do konca. Ak by bol iba jeden kandidát, ako u Liberálov Šefčovič by na finále pravdepodobne šancu nemal. Do finále však postúpili dvaja prozápadní kandidáti. Čaputová zvíťazila tak, ako v prvom taká j v druhom kole jednoznačne.

Mestá, regióny, ale aj vysoká politika v súčasnosti postupne patrí liberálnym menám ako Vallo, Poliaček, ale tak isto, aj Čaputová. Parlamentné voľby budú tak isto veľmi zaujímavou “podívanou” a ľudia rozhodnú. Možné je opäť liberálne spájanie, ktoré Čaputovej jasne pomohlo. Práve odstup Róberta Mistríka v prospech Čaputovej jasne strategicky pomohol súčasnej historicky prvej prezidentke Slovenskej republiky.

Prvá cesta Čaputovej do Prahy neuveríte, s kým sa stretla

Aj, keď ešte Čaputová oficiálne nie  je oficiálnou prezidentkou jej prvá návšteva bola v Prahe. Stretla sa so Schwarzenbergom a Žantovským, ktorí boli aj jej podporovatelia. Karol Schwarzenberg bol po víťazstve Čaputovej nadšený. Čaputova zavítala do Prahy so svojim partnerom Petrom Konečným. Pár sprevádzali aj slovenskí štátni bodyguardi. Tí boli Čaputovej pridelení po víťazstve.

„Večerali sme spolu, bolo tam niekoľko hostí a mali sme nejakú rybu, odpovedal Schwarzenberg moderátorom Blesku.

   

Čaputová oficiálne Kisku nahradí už v polovici júna. Jej prvá štátna zahraničná cesta by mali po viesť opäť do Prahy za prezidentom Česka Milošom Zemanom. Práve Zeman v druhom kole podporoval Maroša Šefčoviča.

zdroj: https://www.infovojna.sk/article/caputova-sa-v-prahe-stretla-so-schwarzenbergom-a-zantovskym

 

Súvisiace články

SaS je proti migračnému paktu OSN

Andrej

Schmögnerová:Tvrdý odkaz národným silám “Chvalabohu, že sa nespojili”

Andrej

Kam sa stratil Radoslav Procházka ?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..