sobota, 22 januára, 2022

PS/Spolu naštvali Kisku! Schyľuje sa k skutočnému koncu spolupráce?

Posledné články

PS/Spolu naštvali Kisku! Schyľuje sa k skutočnému koncu spolupráce?

Zdá sa, že koalícia PS/SPOLU svojho možného budúceho partnera až tak nerešpektujú, ako sa zdalo. Ich posledný počin pripomína partnerskú neúctu. Je to arogancia? Alebo len obyčajné nepochopenie? Všetko to začalo tým, keď sa Andrej Kiska spoločné s PS/Spolu dohodli na spoločnej spolupráci ohľadom neútočení.

Ex-prezident tak isto poznamenal, že by v danej dohode bolo dopisane odmietnutie spolupráce so Smerom, SNS, Kotlebovcami a Štefanom Harabinom. Kiska by tak najradšej spolupracoval s Progresívnym Slovenskom, Spolu, KDH či SAS. Do karát mu nejde ani Boris Kollár.

PS/Spolu naštvali Kisku! Schyľuje sa k skutočnému koncu spolupráce?

Kiska na spoločnej tlačovke priznal, že Kollarova Sme Rodina je lepšou alternatívou ako “fašisti. Týmto tvrdením tak skryto urazil Borisa Kollára, ktorý však na tlačovke ostal nehybne stať a Kisku nekomentoval.

Na situáciu zareagoval aj líder Za Ľudí Andrej Kiska

PODPIS SA ODKLADÁ
Ešte včera počas mojej komunikácie s partnermi aj dnes o 05:00 ráno, keď som vyrazil do Bratislavy z Popradu to vyzeralo tak, že všetko platí a nič nebráni tomu, aby som za stranu Za ľudí podpísal dohodu o neútočení, ktorú nám ponúkali lídri PS/Spolu a KDH.

Malo ísť o silné gesto voči verejnosti, že vieme komunikovať a spolupracovať a, že existuje jasná alternatívna k vláde Smeru s fašistami a Harabinom, ktorá nám hrozí po ďalších voľbách.
Vylúčenie spolupráce s týmito subjektami sme žiadali do pôvodného paktu o neútočení doplniť.

Žiaľ, keď som už bol skoro v Bratislave a potom ako som verejne na sociálnej sieti ohlásil, že dohodu dnes podpíšeme, mi mailom prišla informácia, že pre náhlu zmenu programu lídrov PS/Spolu dohodu nepodpíšeme, ale posielajú ju kuriérom.

Mrzí ma to o to viac, že ľudia dnes potrebujú vidieť jednotnú a spolupracujúcu opozíciu. Podpisovanie silných politických dohôd by sa nemalo robiť prostredníctvom kuriéra, preto som navrhol, aby sme spoločne našli iný termín.

Pred dvoma týždňami, keď na moje pozvanie prišli prvý krát všetci lídri demokratickej opozície spoločne na pódium to vyvolalo na námestí spontánne: „konečne, konečne“. Teší ma, že dnes aj predseda SaS Richard Sulík povedal, že sa pod pakt o neútočení podpíše.

Verím, že ďalší pokus bude úspešný a znovu budeme všetci stáť bok po boku.
Ľudia potrebujú vidieť, že vieme spolupracovať, že Slovensko má silnú alternatívu k dnešnej vláde.

Zdroj: https://www.facebook.com/AndrejKiska/photos/a.244111399042979/2498810530239710/?type=3&theater

https://www.infovojna.sk/article/psspolu-nastvali-kisku-dohodu-o-neutoceni-so-stranou-za-ludi-chceli-podpisat-cez-kuriera

foto: Michal Truban a Miroslav Beblavý.(Zdroj: SITA)

Andrej Kiska Zdroj: Reuters

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články