Svet

Podľa Putina chce západ oslabiť Rusko prečo?

Podľa Putina chce západ oslabiť Rusko prečo? Podľa prezidenta Ruskej Federácie chcú iste kruhy zoslabiť Rusko. Porovnal to s Rimanmi, ktorí chceli takto...

Napísal Andrej · >
Podľa Putina chce západ oslabiť Rusko prečo?

Podľa Putina chce západ oslabiť Rusko prečo?

Podľa Putina chce západ oslabiť Rusko prečo?
Podľa Putina chce západ oslabiť Rusko prečo?

Podľa prezidenta Ruskej Federácie chcú iste kruhy zoslabiť Rusko. Porovnal to s Rimanmi, ktorí chceli takto zoslabiť a postupne zničiť Kartágo. USA a Európska únia majú snahu naďalej oslabiť Rusku Federáciu pomocou ďalších a ďalších sankcii. Ruská Federácia sa aj po sankciách nedostala do ekonomickej nepohody. Paradoxom sankcie oslabili viac Európsku úniu, ktorá podľa ministra zahraničných vecí Ruska Sergeja Lavrova stratila viac ako 100 miliard eur. Práve Ruská Federácia patrí medzi dlhoročných partnerov Európskej únie.

„Mýtická „ruská hrozba“ je Európanom vnucovaná zvonka na priame príkazy z Washingtonu. Odhadované straty, ktoré v dôsledku sankcií poškodili štáty Európskej únie, sa líšia, podľa niektorých odhadov môžu dosiahnuť viac ako 100 miliárd eur. Je dôležité, aby to európski politici pochopili,“ povedal Lavrov pre španielsky denník EL País

Jednotlivé výrobne linky jednotlivých spoločností sú čisto orientované práve na Ruský trh. Sankcie však zrušili akýkoľvek „biznis“ pre podnikateľov, ktorý sa orientovali na Ruský trh. Rusko sa stáva viac sebestačnejším a prirodzene si hľadá nové cestičky po nových partneroch. Ani sprísnené sankcie zo strany USA nevytvárajú očakávaný nátlak na Ruskú Federáciu. Všemožne snaženie západu oslabiť Rusko je čoraz razantnejšie a aktívnejšie. Či už je to mediálny tlak v ktorom je Putin a Rusko denno-denne kritizované alebo sú to jednotlivé sankcie, ktoré sa čoraz viac znásobujú.

V tomto období by Európska únia mala zvážiť či takéto kroky sú naozaj tak dôležité. Ide predsa stále o dôležitého zahraničného partnera, ktorý má čo z finančného hľadiska ponúknuť.

V tomto období by Európska únia mala zvážiť či takéto kroky sú naozaj tak dôležité. Ide predsa stále o dôležitého zahraničného partnera, ktorý má čo z finančného hľadiska ponúknuť. Kritika proti Rusku môže opadnúť po voľbách do europarlamentu. Práve tam si ľudia môžu zvoliť v maximálnej možnej miere zmenu, ktorá by mala hrať inými pravidlami ako v súčasnosti.

Práve súčasnosť vládnutia Európskej únie sa dá nazvať iba diktátom dvoch lídrov Macrona a Merkelovej. Stále je však otázne či Salvini, Kurz, Orbán budú vedieť priniesť plnohodnotnú zmenu do spoločenstva Európskej únie. Nebudú to len opäť slová populizmu?

Putin-„Isté západné kruhy by radi zoslabili Rusko asi tak, ako Rimania chceli zničiť Kartágo.“

„Isté západné kruhy by radi zoslabili Rusko asi tak, ako Rimania chceli zničiť Kartágo.“

Dokumentárny film z dielne CBC NEWS

zdroj: https://citaty-slavnych.sk/autori/vladimir-putin/

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *