Svet

Putin o budúcnosti Ruskej federácie. Chystajú sa nové zmeny!

Putin o budúcnosti Ruskej federácie. Chystajú sa nové zmeny! Ruská federácia si za éry Putin zažila svoju slávu. Putin sa na vrchol...

Napísal Daniel · >
Putin o budúcnosti Ruskej federácie

Putin o budúcnosti Ruskej federácie. Chystajú sa nové zmeny! Ruská federácia si za éry Putin zažila svoju slávu. Putin sa na vrchol dostal v roku 2000, kedy odštartoval svoju prvú prezidentskú kampaň. Od vtedy si udržal svoj úrad a je stále platným prezidentom Ruskej federácie.

V stredu sa konal výročnej prejav prezidenta Putina, kde poslancom Federálneho zhromaždenia oznámil, že nevidí dôvod na prijatie novej Ruskej ústavy. Avšak podporil nové významne zmeny v základom zákone. Putin navrhol, aby sa konalo referendum o zmene daných doplnkoch v Ruskej ústave. Zmeny by priniesli úpravu ústavy a zvýšenie právomocí parlamentu, ale zachovanie silnej prezidentskej pozície.

Tu vidíme podstatu demokracie. O zmene ústavy budú v referende rozhodovať občania, nie poslanci štátnej dumy (parlament). 
Podľa Putina si funkcie prezidenta musí zachovať možno odvolávať predsedu vlády, ministrov, ale aj kontrolu nad ozbrojenými zložkami k presadzovaniu práva. Putin však navrhol, aby mala Štátna duma možnosť schvaľovať kandidatúru predsedu vlády, ale aj celej vlády. Pričom prezident by nemal možnosť to zamietnuť. 

Vladimír Putin taktiež súhlasí s tým, aby mal prezident za sebou len dve funkčne obdobia. Putin taktiež navrhol, aby bolo v ústave zakotvený zákon o zvolení prezidenta. Rus, ktorý by sa chcel uchádzať o post hlavy štátu by musel v Rusku žiť minimálne 25 rokov. Dnes zákon dovoľuje 10 rokov.

 

Putin o budúcnosti Ruskej federácie

Putin taktiež navrhol klauzulu o tom, že Ruská ústava je nadrazená všetkých právnym dohovorom. Preto sa medzinárodné zákony môžu uplatňovať len v tedy, ak nie sú v rozpore s ústavou.
Putin tiež chce zakotviť zákon o tom, aby gubernátori, senátori a poslanci Štátnej dumy, premiéry, podpredsedovia vlády a ministri nemali občianstvo alebo iný právny vzťah k iným krajinám. Majú to, teda byť 100% Rusi. 

Navrhol tiež, aby ústava zaručovala, že minimálna mzda nemôže byť nižšia než životné minimum. Taktiež navrhuje, aby sa dôchodky upravovali tak, že budú pravidelne valorizované. Čo pomôže občanom Ruskej federácie.

 
 

 

Putin taktiež pripomenul ochranu základných potrieb obyvateľstva. Ako je mzda, ale aj zvýšenie úrovne platov učiteľov, hasičov, lekárov policajtov a iných v štátnej sfére. 
Ale aj o kontrole poskytnutých služieb, kvalite potravín, kvalite liekov. 

Návrhy by sa mali oprieť o zlepšenie podnikateľského prostredia a ekológie. Bude sa viac pozerať na ochranu pôdy, vody a ovzdušia. Budú sa pravidelne kontrolovať emisné štandardy a testovať vody.  Nutnosť bude najme v testovaní kvality vzduchu.

 

Putin taktiež chce, aby sa päť najväčších jadrových mocností, teda stálych členov Bezpečnostnej rady OSN podieľali:

„na zabezpečenie stability na planéte, ktoré by plne zohľadňovali politické, hospodárske a vojenské aspekty moderných medzinárodných vzťahov“.

 

 

Rusko je otvorené posilneniu spolupráce s všetkými zainteresovanými partnermi.

„Nikomu sa nevyhrážame, ani sa nesnažíme vnútiť svoju vôľu,“

Vladimír Putin:

Rusko vyvíja unikátnu zbraň novej generácie a obranyschopnosť Ruska je zaistená na desaťročia dopredu. Apeloval však „nezaspať na vavrínoch“, ale podobne ako doteraz aj naďalej „dôkladne sledovať a analyzovať, čo sa deje v tejto oblasti vo svete; rozvíjať poľné komplexy a systémy budúcej generácie.“

 


Zdroj: info.sk/sprava/164597/putin-rusko-by-malo-zostat-silnou-prezidentskou-republikou
Foto: axios.com/vladimir-putin-20-year-anniversary-president-2670dcd5-bd38-46b3-b069-cd61c543a2f9.html
Putin o budúcnosti Ruskej federácie. Chystajú sa nové zmeny!

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *