Image default

Putin pohrozil Európe jadrovou odvetou prečo ?

ohrozenie Europy ?
ohrozenie Europy ?
Súčasný prezident Ruskej Federácie Vladimir Putin povedal ostré slová, ktoré môžu vážne ohroziť Európu.

Putin v stredu oznámil, že Rusko môže ohroziť Európu jadrovou odvetou, ak budú členské štáty NATO súhlasiť aby USA rozmiestnila americké rakety na ich územia.

Ak USA tak aj Rusko

V jednoduchosti ak USA schváli aby Američania dodali rakety na územie Európy Moskva odpovie zrkadlovo. Tento scenár môže dopadnúť veľmi  zle pre Európu. V tejto otázke sa má Putin stretnúť s Donaldom Trumpom aby prerokovali možnú problematiku a priateľsky sa dohodli na vzťahoch. Putin sa spolu s Trumpom stretnú v Paríži. Či táto schôdzka prinesie ovocie pre obidva strany ostáva otázne. Na druhej strane pozitívna dohoda by zachránila Európu pred masívnou katastrofou.

Podľa slov Putina sa Európa  výstavy nebezpečenstvu

„Európa sa vystaví nebezpečenstvu možného odvetného úderu Ruska, pokiaľ bude súhlasiť s rozmiestnením amerických rakiet na svojom území,“ slová Putina na túto závažnú problematiku.

Správu o rozhodnutí prezidenta vypovedať zmluvu o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu oznámil John Bolton, ktorý je v súčasnosti bezpečnostný poradca bieleho domu. Podľa Boltana Rusko zmluvu už dávnejšie porušilo. Rusko sa týmito slovami ohradilo a Putin týmto riešením Washingtonu varuje Europu, ktorá môže byť narušením zmluvy ohrozená.

Podľa Putina zmluvu narušujú Američania

Podľa prezidenta Ruska zmluvu porušujú Američania. Putin odmieta akékoľvek porušovania z Ruskej strany. Práve naopak poukazuje na porušovanie zmluvy západu a žiada dôkazy, ktoré by usvedčili Ruskú Federáciu. Putin taktiež oznámil, že Washington chystá nový vývoj rakiet stredného a krátkeho doletu.

Putin pohrozil Európe jadrovou odvetou prečo ?

To či sa súčasný problém naozaj v Paríži vyrieši ostáva len veľkou neznámou. Na druhej strane ak by nedošlo k priateľskému stretnutiu, ktoré by vyriešilo túto problematiku. Európa môže zažiť problém z východu. Jedna aj druhá strana sa obviňuje navzájom, kde je však skutočná chyba sa určite nedozvieme. Putin a Trump musia nájsť riešenie, ktoré by predovšetkým nemalo ohroziť štáty NATO. Práve tam by boli americké rakety umiestnené

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/putin-pohrozil-europe-jadrovou-odvetou-ak-odsuhlasi-rozmiestnenie-americkych-rakiet

Súvisiace články

Šokujúce: Rusko uvalilo prvé sankcie proti Ukrajine

Andrej

Šokujúce rozhodnutie Európskej únie proti Maďarsku..video

Andrej

Nové Trumpové opatrenia nepotešia ilegálnych imigrantov prečo?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..